Aracı ile kediye çarparak yoluna devam şahsa para cezası uygulandı! Aracı ile kediye çarparak yoluna devam şahsa para cezası uygulandı!

Antalya’da Merve Sümer isimli bir kadın 3 yıl önce bir ev satın alarak çok büyük bir mutluluk yaşamıştı. Ancak satın aldığı bu ev talihsiz kadının hevesini kursağında bıraktı. Aldığı evde zamanla çatlaklar oluşan kadın soluğu yargıda aldı. Evine gelen misafirlerin bile korkup çok oturmak istemediğini ve bu sebeple hemen misafirliği sonlandıran Merve Sümer çözüm bekliyor. Dışarıdan kamyon geçtiğinde bile evin çok sallandığını söyleyen kadın çocuklarını alıp sokağa çıktığını ve bir süre geçtikten sonra yeniden eve girdiğini ifade ediyor. Çatlakların arasında komşu evlerin içlerinin gözüktüğü söyleyen Merve Sümer müteahitin sürekli bahaneler uydurup sadece eve usta göndermek ile yetindiğini söyledi. 5 yıllık süre dolunca evi yapanların sorumluluğunun kalmayacağını hatırlatan talihsiz kadın bu evde yaşamak istemediğini ve yargı sürecinin bir an evvel tamamlanması gerektiğini söyledi. 

Merve Sümer şu ifadeleri kullandı; 

Merve Sümer, "Ben bu evi 3 yıl önce aldım. Her gün biz bu evde çatlaklarla yaşıyoruz. Akşam dua ederek yatıyoruz. Müteahhide sorduğumuzda, "Binada oturma var" dedi. Binada oturma filan yok. 3 ayda bir eve usta gönderiyor. Tadilât yapıp gidiyor. Sonra duvarda ince bir çizgi oluşuyor, sonra kalın yarıklar oluşuyor. Yoldan bir kamyon geçtiği zaman sarsıntıdan çocuklarımı alıp dışarı kaçıyorum. Ben ev almak istedim, ölüm almak istemedim ki. Kesinlikle ben bu evde yaşamak istemiyorum. Zaten her türlü hukuki yola başvurdum. Hiç kimse evimize oturmaya gelmek istemiyor. Gelenler çay, kahve içip kaçıyorlar bu ev nasıl bir ev diyorlar. Duvardaki çatlaklardan yan komşumu görebiliyorum. Ben bu evi aldığıma pişmanım, bu evde ölmek istemiyorum. Her gün çocuklarım yatarken üzerine beton parçaları düşüyor. 5 yılda oturur diyor müteahhit, ev 5 yılda oturmaz 5 yıl sonra müteahhidin evle ilgili sorumluluğu biter sadece."