Eskişehir'de film gibi operasyon! Alıcı kılığına girip kurtardılar

Eskişehir'de film gibi operasyon! Alıcı kılığına girip kurtardılar...

ASAYİŞ 18.11.2020, 16:03
Eskişehir'de film gibi operasyon! Alıcı kılığına girip kurtardılar

Eskişehir’de, ellerinde bulunan çeşitli tarihi eserleri satmak için müşteri aradıkları öğrenilen kişiler, jandarma ekipleri tarafından düzenlenen film gibi operasyonla yakalandı.

Jandarma ekibi alıcı kılığına girdi

Ellerindeki tarihi eserleri satmak için alıcı kılığındaki jandarma ekibiyle buluşmaya giden şüpheliler S.A., A.Ö., S.K. ve Y.I., kullanmış oldukları araçlar ile Çukurhisar Mahallesi girişinde durduruldu. Araçlarda yapılan arama neticesinde; Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen bir adet Zeus heykeli, bir adet mermer heykel ile ön ve arkasında hayvan figürleri bulunan bir adet bronz tablet ele geçirilerek muhafaza altına alındı.

9 şüpheliden 2'si gözaltına alındı 

Cumhuriyet Savcısının talimatı ile olayla ilgisi bulunan 9 şüpheliden 7’si ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakılırken, 2 şüpheli gözaltına alınarak, haklarında 2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kanununa Muhalefet suçundan adli tahkikat başlatıldı.

Tepebaşı İlçe Jandarma Komutanlığında yapılan işlemlerin ardından 2 şüpheli şahıs sevk edildikleri adli makamlarca Adli Kontrol Şartıyla serbest bırakıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kazım Kurt'un Odunpazarı'nda BARLAR SOKAĞI Projesini destekliyor musunuz ?
Kazım Kurt'un Odunpazarı'nda BARLAR SOKAĞI Projesini destekliyor musunuz ?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@