banner209

Eskişehir'de "hasta bakıcı taciz etti" iddiası... Soruşturma başlatıldı

Eskişehir'de "hasta bakıcı taciz etti" iddiası... Soruşturma başlatıldı...

banner187
ASAYİŞ 15.09.2020, 17:11
Eskişehir'de "hasta bakıcı taciz etti" iddiası... Soruşturma başlatıldı

Eskişehir'de, bir hasta bakıcının, tedavi görmeye gelen hastaya cinsel saldırıda bulunduğu iddia edildi. Yarı baygın şekilde yatan kadın hastaya fiziksel tacizde bulunduğu öne sürülen hastane çalışanı polis ekiplerince yakalanarak hakkında yasal işlem başlatıldı. 

Yunus Emre Devlet Hastanesi'nde yaşandığıiddia edilen olayda, dün öğle saatlerinde hastanede görevli E.Y. isimli bir hasta bakıcı, baygın halde hastaneye gelen ve kırmızı alanda uzun süre müdahale edildikten sonra hayata döndürülen bir kadına fiziksel tacizde bulunduğu iddia edildi.

Hasta yakını polise haber verdi 

banner202
Belirli aralıklarla bu tacizlerine devam ettiği iddia edilen E.Y.’yi bir hasta yakınının fark etmesiyle durum 155 Polis İmdat Hattına bildirildi. 

Hasta yakını olan ve olaya tanıklık eden kadının polise verdiği ifadesinde, “Bayan sedye üzerinde yatar vaziyette idi refakatçisi geldi. Refakatçi erkekti ve gitti. E.Y., bayanı taciz etti. Bağırmaya başladı “Anne yardım et” diye ama niçin bağırdığını anlamadım. E.Y. yaklaşık 15 dakika sonra kız yalnızken geldi. Hastanın yanına gittim acaba bir şey mi taktı dedim bir şey takılı değildi. Arkasından polisi aradım. E.Y. ben olayı görünce panik oldu, bana iyi davranmaya başladı. Benim gördüğüm E.Y. isimli şahıs, bayana elleriyle temas etti bu yaklaşık 3 dakika sürdü. Benim onunla aramda 5 metre mesafe vardı. Ben olayı net olarak gördüm. Hiçbir kuşkuya mahal olmadan gördüm. Ben hasta bakıcıyı tanımam.Beni görünce panjuru kapatıp, benimle konuşmaya, yakınlaşmaya çalıştı” ifadelerini kullandı. 

Soruşturma başlatıldı 

Olayın ardından polis ekipleri, hasta bakıcı 2 şüpheliyi alarak karakola götürdü. Burada yapılan kimlik tespiti sonucu bir şüpheli hakkında işlem başlatılırken, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@