banner251

Kadın cinayeti! 6 aylık hamile eşini öldürdü!

Konya'da 6 aylık hamile eşi Sadife Yüzer'i, karnındaki bebeğin kendisinden olmadığını söyleyerek tüfekle vurarak öldüren Ali Rıza Yüzer, yapılan DNA testi sonucu ölü bebeğin babası çıktı.

ASAYİŞ 28.05.2021, 10:42
Kadın cinayeti! 6 aylık hamile eşini öldürdü!

Konya'nın Çomru ilçesinde yaşayan Ali Rıza Yüzer, geçen yıl 16 Aralık'ta 3 çocuğunun annesi 6 aylık hamile eşi Sadife Yüzer'i tüfekle 5 el ateş ederek öldürmüştü.

Sadife Yüzer kanlar içinde yere yığılırken, Ali Rıza Yüzer sağlık ekiplerini arayıp, durumu bildirdi. Sadife Yüzer yaşamını yitirirken, jandarmaya teslim olan Ali Riza Yüzer, tutuklandı. 

Ali Rıza Yüzer hakkında, Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 'Gebe olduğunu bildiğini eşini tasarlayarak öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. İddianamede Ali Rıza Yüzer'in ifadesine yer verildi.

Hamile karısını 'Bebek benden değil' diyerek öldüren eş, bebeğin babası  çıktı - Haberler | Haberler.com

Ev işlerini yapmadığı için tartışıyorduk

Eşi ile arasında geçimsizlik olduğunu belirten Yüzer, "Olaydan yaklaşık 3-4 gün önce aramızda yeniden tartışma ve kavga oldu. Bu tartışma sırasında eşim bana 'çocukların ikisi senden' değil dedi. Ben de evden kendimi uzaklaştırarak sakinleştirdim. Zaten her gün eşimle ev işlerini yapmadığı için tartışıyorduk. Olay günü yine bu nedenle tartıştık. Eşim yine bana hitaben 'karnımdaki çocuk senden değil' dedi. Ben kendimi bir anda kaybettim. Evde içi dolu olarak bulunan tüfeğimi alarak 5 el ateş ettim. Tüfek bana dedemden kaldı. Daha sonra yaptığımın yanlış olduğunu anladım hemen ambulansı aradım. Sağlık çalışanları eşimi yere yatırıp kanayan yarasına tampon yapmamı istedi. Ben de bornozla eşime tampon yaptım ardından jandarmayı aradım" dedi.

Kendisinden hamile kalmadığını iddia eden adam eşini öldürmüştü! Bebek  kendisindenmiş

DNA testi yapıldı

Sadife Yüzer, Ali Rıza Yüzer ve ölü bebekten örnekler incelenmek üzere Adli Tıp Grup Başkanlığı'na gönderildi. Yapılan DNA testinde çocuğunun biyolojik babasının yüzde 99.99 Ali Rıza Yüzer olduğu tespit edildi.

İddianamede 'Atılı suçu hafifletmek maksadıyla çelişkili ifadelerde bulunduğu, alınan örneklerle çocuğun biyolojik babasının şüphelinin kendisi olduğu, haksız tahrik indiriminin uygulanmaması gerektiği' belirtildi.

Daha önce de kolunu kırmış

Eşinden sürekli şiddet gördüğü belirtilen Sadife Yüzer'in, daha önce birkaç kez evi terk edip, annesinin evine yerleştiği, 2018 yılı temmuz ayında da 15 gün süreyle koruma kararı aldırdığı öğrenildi. Öldürülen Sadife Yüzer'in kardeşi Rıfat Yıldız, ''Ablam, çektiği sıkıntıları saklayan, babasının ve kardeşlerinin başı belaya girmesin diyen biriydi. Bize sürekli 'iyiyiz' derdi. Esasında öyle olmadığını zaman geçtikten sonra öğreniyoruz ama hiçbir şeye faydası yok. Benim ablam 6 aylık hamileyken rahmetli oldu'' dedi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@