Erdoğan: "Türkiye’nin kaderini İngiliz dergisi tayin edemez” Erdoğan: "Türkiye’nin kaderini İngiliz dergisi tayin edemez”

Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Barış Atay, Oğuzhan Uğur'un Youtube programında tarikat ve cemaatler konusu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı;

“Tarikat ve cemaatler kapatılacak cümlesi yanlıştır. Çünkü tarikat ve cemaatler yoktur. Tarikat ve cemaatler zaten tekke zaviye kanunu ile kapatılmıştır. Tarikat ve cemaatlerin tamamı kamusal alan ve toplumsal alanlardan çekilecektir. Türkiye işçi partisinin vereceği tek mücadele bu olsa da sözümüz budur. Tarikat ve cemaatler okul açamazlar. Tarikat ve cemaatler sağlık kurumu sahibi olamazlar. Tarikat ve cemaatler çocukların yaşamları üzerinde söz hakkı olamayacakları gibi mümkün olduğu kadar da uzak durmak zorundadırlar. Bunun üzerinden islama düşman denilmesi bizi hiç ilgilendirmiyor. Tarikat ve cemaatler kendi dinini yaşamak falan değildir. Barınma sorunu diyoruz, çocuk istismarı diyoruz, kadın sorunu diyoruz. Hepsinin altından tarikat ve cemaatler çıkıyor. Bunların kökünü kazıyacağız.”