TOKİ'den tapu uyarısı: Son 30 gün

TOKİ'den tapu uyarısı: Son 30 gün

ÇEVRE 16.12.2020, 12:30
TOKİ'den tapu uyarısı: Son 30 gün
banner232

 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlı Topu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), gayrimenkul borcu bitmesine rağmen tapu kaydını üzerine almayan vatandaşlara uyarıda bulundu. TOKİ, tapu devir işlemlerini 30 gün içinde tamamlamayanlar hakkında hukuksal işlemlerin başlatılacağını duyurdu. Uyarı yazısı ilgili kişilere SMS ve posta yolu ile gönderildi.

Kendilerini tapu merkezi gibi tanıtarak dolandırıcılık yapmaya çalışan kişilere karşı da uyarıda bulunan TOKİ'den şu açıklama paylaşıldı:

"İdaremize gelen birçok şikâyette 0531 678 61 …. nolu telefon üzerinden arandıklarını ve arayan şahsın kendisini tapu merkezi olarak tanıttığı; tapu işlemlerini başlattıklarını ve vereceği iban numarasına para yatırmaları halinde işlemin tamamlanabileceği yönünde telefonlar aldıklarını beyan etmişlerdir. İdaremizce İlgili telefon numarası üzerinden yasal işlem başlatılacaktır.

İdaremizce tapu devir işlemleri, Banka Şubeleri aracılığıyla yürütülmekte olup; telefon veya SMS ile iletişime geçilerek IBAN/hesap numarasına para yatırılması İdaremizce istenmemektedir. Gelen telefon/SMS'lere itibar edilmemesini önemle rica ederiz."

Yorumlar (1)
Melek kalın 5 ay önce
Evlerin parasını ödeyemeyip tapusunu alamayanların evleri ne olacak ve devretmek isteyen olursa bir ev sahibi olmak istiyorum rica etsem Allah için bana bilgi verirmisiniz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@