Şaşkına çeviren anlar! Rus savaş uçakları havalandı haberi, basın toplantısını yarıda kesti

Rus savaş uçakları havalandı haberi, basın toplantısını yarıda kesti

banner265
DÜNYA 08.07.2021, 16:44
Şaşkına çeviren anlar! Rus savaş uçakları havalandı haberi, basın toplantısını yarıda kesti

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ve Litvanya Cumhurbaşkanı Gitanas Nauseda'nın Litvanya Siauliai hava üssünde düzenlediği ortak basın toplantısı, dünya basınının manşetlerinde yer aldı. Rus savaş uçaklarının havalandığı bilgisi sonrası Sanchez'in arkasındaki uçak kalkarken yarıda kesilen toplantı dakikalar sonra yapılabildi.

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez , bir NATO görevinde konuşlanmış İspanyol birliklerini ziyaret etmek için Litvanya hava üssüne bir ziyaret gerçekleştirdi. Litvanya Cumhurbaşkanı Gitanas Nauseda'nın konuşması sırasında ise dünya manşetlerine yansıyan bir olay gerçekleşti.

Rus savaş uçaklarının havalandığı bilgisini alan bir grup asker, iki liderin konuştuğu esnada kürsünün arkasından geçtiler. Her iki liderin arkasında bulunan Eurofighter jetine yaklaşan askerlere Rus savaş uçaklarının Baltık’ta havalandığının haberi gelince ortaya ilginç görüntüler çıktı.

ACİL OLARAK GÖNDERİLDİ

Hükümet kaynakları, gerçek bir alarm verildiğini ve Eurofighter'ın kimliği belirsiz Rus uçağıyla iletişim kurmak ve Baltık cumhuriyetinin hava sahasının ihlali hakkında pilotu bilgilendirmek için acilen gönderildiğini söyledi.

Basın toplantısı yaklaşık 25 dakika sonra yeniden başladı. Uçağın havalanmasından sonra basına açıklama yapan Sanchez, özel görev için bölgede bulunan İspanyol uçakları ve pilotları ile ilgili “Pilotlara sıkı çalışmaları ve Litvanya’nın toprak bütünlüğünü korudukları için teşekkür ederiz” ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@