Polis adayları dersbaşı yaptı

Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulunda eğitim gören 975 öğrenci dersbaşı yaptı.19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu 17. Dönem Eğitim-Öğretim Yılı Açılışı okulunun konferans salonunda yapılan törenle gerçekleşti. Açılış töreni...

EĞİTİM 25.09.2017, 13:16
Polis adayları dersbaşı yaptı

Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulunda eğitim gören 975 öğrenci dersbaşı yaptı.

19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu 17. Dönem Eğitim-Öğretim Yılı Açılışı okulunun konferans salonunda yapılan törenle gerçekleşti. Açılış töreni ilk olarak saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Program daha sonra okul müdürünün öğrencilere hitap etmesiyle başladı.

Bu zamana kadar 24 binden fazla polis adayını mezun ettiklerinin altını çizen Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokul Müdürü 1. Sınıf Emniyet Müdürü Cihan Alagöz, “Okulumuz 2001 yılında 2 yıl süreli önlisans seviyesinde eğitim veren meslek yüksekokuluna dönüştürülmüştür. Bugüne kadar toplam 24 bin 441 mezun vermiştir. Bu yıl da 274 bayan,701 erkek olmak üzere toplam 975 öğrenci ile eğitim-öğretime devam edeceğiz. Okulumuz yerleşim yeri, coğrafi konumu, ulaşım, sosyal imkanlar ve şehrin yapısıyla polis eğitimine son derece elverişli durumdadır. Sevgili öğrenciler sizlerden çok çalışmanızı, kendinizi iyi yetiştirerek bilgili ve birikimli polis memurları olarak halkımıza hizmet vermenizi istiyorum. Etik değerlerin üstün tutulması için çaba göstermelisiniz. Yeniliklere ve değişikliklere açık bakış açısını okul döneminde oluşturmalısınız. Sizler umudumuz ve geleceğimizin teminatısınız. Öğretmenler, ülkemizin güven ve huzurunun teminatı için var olan Türk Polis Teşkilatının genç adaylarını yetiştirecek olan sizlersiniz. Sizlerin Atatürk ilke ve inkılaplarından ayrılmadan eğitim-öğretim etkinliklerini en iyi şekilde yürüteceğiniz bilinciyle öğrencilerimizi sizlere emanet ediyoruz. Yeni akademik yılın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Program konuşmaların ardından okulun en başarılı ilk 3 öğrencisine hediye verilmesi ile devam etti. Hediye takdiminin ardından Okutman Ahmet Öztürk tarafından öğrencilere yeni eğitim-öğretim yılının ilk dersi verildi.

19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu 17. Dönem Eğitim-Öğretim Yılı Açılış törenine ayrıca Samsun Vali Yardımcısı Hasan Öztürk, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ünsal Ağaoğlu, Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen ve öğrenciler katıldı.

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Namaz Vakti 18 Mayıs 2022
İmsak 03:50
Güneş 05:34
Öğle 12:59
İkindi 16:53
Akşam 20:15
Yatsı 21:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@