banner209

Büyükerşen 4 ilçe belediyesi ile anlaşma imzaladı

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, 4 ilçe belediyesiyle protokol imzaladı...

banner187
EKONOMİ 15.09.2020, 16:24
Büyükerşen 4 ilçe belediyesi ile anlaşma imzaladı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Temmuz ayı Büyükşehir Belediyesi Meclisinden aldığı yetki ile 4 ilçe belediyesiyle tarım alanlarının kullanılması için protokol imzaladı. Eskişehi Büyükşehir Belediyesi'nin Mahmudiye, Mihalıççık, Seyitgazi ve Alpu Belediyeleri ile imzaladığı protokollerle, tarıma elverişli Büyükşehir Belediyesi arazilerinin çiftçiler tarafından kullanılmasının sağlanacağı belirtildi. 

banner202
Yılmaz Büyükerşen yaptığı açıklamada, "Üzülerek görüyoruz ki ülkemizde tarım hızla yok oluyor. Ekonomik olarak zor zamanlar geçiren çiftçilerimiz artık artan maliyetler sebebiyle üretimden gittikçe uzaklaşıyor. Üretim yapan birçok çiftçimiz ne yazık ki üretmekten vazgeçip farklı alanlara yönleniyor. Ekonomimizin her geçen gün kötüye gittiği bu günleri ancak üreticileri destekleyerek atlatabiliriz. Bu kapsamda biz de belediye olarak kırsalda yaşayan vatandaşlarımıza bir desteği de kullanılmayan arazilerimizi onların kullanımına vererek sağlamak istedik. Meclisimizden aldığımız yetki ile hazırladığımız protokoller kapsamında ilçe belediyelerimiz ile işbirliği yaparak yaklaşık 2 milyon metrekare alanın çiftçiler tarafından kullanılmasının yolunu açıyoruz. İmzalayacağımız protokolün çiftçimize bu zor dönemde can suyu olmasını diliyorum” dedi.

"İki belediye ile daha imzalayacağız"
Büyükerşen,  Mihalgazi ve Sivrihisar Belediyeleri ile de en kısa sürede söz konusu protokollerin imzalanacağını belirtti. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@