Eskişehir dolar fiyatları.. Dolar yükselişe geçti

ABD Başkanı Donald Trump'ın S400 alımı nedeniyle Türkiye'ye karşı yaptırım kararlarını imzalayabileceği yönündeki haberlerle dolar/TL yükselişe geçti.

EKONOMİ 11.12.2020, 09:40
Eskişehir dolar fiyatları.. Dolar yükselişe geçti
banner232

Doların uluslararası piyasalardaki zayıf seyrine rağmen TL, ABD’nin kısa süre içinde Türkiye’ye dar kapsamlı da olsa yaptırım başlatacağı haberinin ardından yüzde 1’e yakın kayıpla 7.92’yi aştıktan sonra güne 7.90 seviyesinden başladı.

Her an açıklanabileceği bildirilen yaptırımlara Türkiye tarafından verilecek yanıt ve ABD’den gelmesi olası ileriye dönük mesajlar izlenecek. Ayrıca AB liderler zirvesi sonrası açıklamalar da takip edilecek.

Reuters’da yer alan habere göre aralarında ABD’li yetkililerin de bulunduğu kaynaklar ABD’nin kısa süre içinde Türkiye’ye Rusya’dan aldığı S-400 füzeleri nedeniyle yaptırım uygulayacağını bildirdi.

Kaynakların her an açıklanabileceğini ifade ettiği yaptırımlar Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB) ve SSB Başkanı İsmail Demir’i kapsarken, bazı analistlerin belirttikleri çok daha ağır ekonomik yaptırım olasılıklarına kıyasla dar çerçeveli kalıyor.

  • DOLAR

    7.8981(%0.14)

  • EURO

    9.6058(%0.2)

  • ALTIN

    466.291

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@