Eskişehir dolar fiyatlarında son durum ve teknik analizler...

Dolar/TL 7.95 seviyesine yakın seyrine devam ediyor. AB ile tansiyonun yeniden artması endişesi, Azerbaycan-Ermenistan gerilimi ve S 400 hava savunma sistemleri konusunda devam eden süreç kuru baskılayan jeopolitik nedenler olarak öne çıkıyor. İşte piyasalarda son durum ve teknik analizler...

EKONOMİ 16.10.2020, 09:46
Eskişehir dolar fiyatlarında son durum ve teknik analizler...

Global piyasalarda, corona virüsü vakalarındaki küresel artış ve beraberinde gelen yasaklarla riskten kaçış eğilimi belirginleşirken, dolar/TL 7.95 seviyesine yakın seyrediyor.

DOLAR

7.9436(%0.18)

EURO

9.2923(%0.01)

ALTIN

486.302(%-0.18)

Avrupa’da ikinci kez corona virüsü kaynaklı sosyal sınırlamaların belirgin şekilde genişletilmesi endişeleri daha da arttırdı. Fransa’nın sonbaharda artan corona virüsü vakalarından dolayı sokağa çıkma yasağı ilan etmesi sonrası yeni tecrit tedbirlerinin küresel ekonomideki toparlanmayı durdurabileceğine yönelik endişeler oluştu.

BEKLENTİLER FAİZ ARTIŞINA DÖNMÜŞ DURUMDA

Bazı bankacılar swap faizinin politika faizi değil de üst bant faizi olarak belirlenmesinin bir sonraki PPK’da faiz artışı anlamına gelebileceğini düşünüyorlar.

Bazı bankacılar ise bunun aksine kararların doğrudan faiz artışı yapmamak için alındığı kanaatindeler. Ancak TL’deki değer kaybı belirginleştikçe beklentiler ağırlıklı olarak faiz artışına dönmüş durumda.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@