Milletvekili Kabukcuoğlu Eskişehir'in o talebini Bakan Pekcan'a hatırlattı

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Dr. Arslan Kabukcuoğlu, TBMM bütçe görüşmelerinde Eskişehir'in o talebini Bakan Pekcan'a hatırlattı...

EKONOMİ 26.11.2020, 14:06
Milletvekili Kabukcuoğlu Eskişehir'in o talebini Bakan Pekcan'a hatırlattı

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Dr. Arslan Kabukcuoğlu, Ticaret Bakanlığı’nın 2021 Bütçesi görüşmelerinde Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin serbest bölge talebini Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a ilettiğini açıkladı. 

Ülke sanayisinin rekabet edebilir ve ihracata yönelik bir yapıya kavuşturulabilmesi için teknolojik bilgi üretmesi gerektiğini ifade eden Kabukcuoğlu, “Eskişehir, Türkiye’nin dört büyük şehri ile ulaşım sağlayabilen, ekonomik ve kültürel yapısıyla ön sıralarda olan, iller arası rekabette ülkemizin 8. şehridir” dedi.

"Eskişehir göreve hazır"


Kabukcuoğlu, yaptığı açıklamada, "Animasyon, dijital oyun, sinema ve tasarım sektörlerini odak alan bir serbest bölge, Eskişehir’de kurulmalıdır. Konuyla ilgili Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı’nın, hükümet nezdinde girişimleri vardır. Müspet cevaplı bir sonuç beklenmektedir. Bu tür kültürel ve teknolojik ögeleri bir araya getiren yeni ekonomi formu, büyük ölçüde yaratıcılığa ve inovasyona dayanan girişimler, yıllardır AK Parti hükümetlerinin ülkemizde bir türlü gerçekleştiremediği kalkınma hamlesini yerine getirmede iyi bir örnek olacaktır. Eskişehir her türlü varlığıyla böyle bir göreve hazırdır" diye konuştu. 
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Asgari ücrete yapılan zamdan memnun musunuz?
Asgari ücrete yapılan zamdan memnun musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@