Turkcell GMY İsmail Bütün, Lifecell’i tanıttı

Turkcell Genel Müdürü Yardımcısı İsmail Bütün, iletişimin tamamının internet üzerinden gerçekleşeceği Lifecell’i tanıttı.Turkcell’in yeni sunduğu dijital markası Lifecell, konuşma dahil müşterilerinin tüm iletişim ihtiyaçlarını...

EKONOMİ 25.09.2017, 13:16
Turkcell GMY İsmail Bütün, Lifecell’i tanıttı

Turkcell Genel Müdürü Yardımcısı İsmail Bütün, iletişimin tamamının internet üzerinden gerçekleşeceği Lifecell’i tanıttı.

Turkcell’in yeni sunduğu dijital markası Lifecell, konuşma dahil müşterilerinin tüm iletişim ihtiyaçlarını sadece internet üzerinden karşılayacak. Lifecell markasının tanıtımı için düzenlenen toplantıda konuşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, “İletişimde oyunun kurallarını Lifecell ile yeniden belirliyoruz. Müşterinin ihtiyaçlarını dinliyor ve onlara en yenilikçi çözümleri sunuyoruz. Lifecell de bunun en son örneği oldu. Lifecell markasında müşterilerimize sadece internetle iletişim hizmeti sunacağız. Müşterimiz konuşma ve mesajlaşmasını da internet üzerinden gerçekleştirecek. Kısacası hayatı internet olanlara sadece Lifecell yetecek. Bu sayede müşterilerimize konuşma ve mesajlaşma da dâhil bütün iletişim hizmetlerimizi tamamıyla internet ve dijital platformdan verdiğimiz bir çözümü ortaya koyarak Türkiye’deki bir ilke imza attık” dedi.

Turkcell mühendisleri tarafından geliştirilen çözümün dünyadaki diğer telekomünikasyon şirketlerine örnek oluşturacağını ifade eden Bütün, “BiP ile ilk kez Türkiye’den bir uygulamayı dünyanın hizmetine sunduk. Yeni dijital markamız Lifecell ile yine bir ilke imza atıyoruz. Bu yeniliği iştiraklerimizle dünyaya da yayacağız. Bu yolculuğun en önemli amaçlarından biri de teknoloji odaklı şebeke operatörü olmaktan hizmet odaklı bir deneyim sağlayıcısı olmaya geçiş” diye konuştu.

BiP’ten sabit numara bile aranıyor

Lifecell’li olan müşterilerin konuşma ve mesajlaşma ihtiyaçlarını BiP üzerinden karşılayabileceklerini ifade eden Bütün, “Müşterilerimiz sadece mobil internetle tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. BiP üzerinden anlık mesajlaşacak, sesli ve görüntülü konuşacaklar. Karşı taraf BiP kullanmasa bile sorun yaşamayacaklar. BiP üzerinden hem sabit numaraları hem de GSM numaralarını arayabilecekler. BiP ile yapılan aramalarda daha yüksek ses kalitesiyle haberleşebilecekler. Lifecell’lilerin internetin tadını doyasıya çıkarmaları için paketlerin içerisinde çok zengin bir uygulama dünyası yer alıyor. Müşterilerimiz paketlerine dâhil fizy ile sınırsız müzik dinleyecek, TV+’tan istedikleri TV kanalı veya filmi istedikleri yerde izleyebilecek. Dergilik uygulamasındaki dergi ve gazetelerden seçtiklerini anında okuyabilecek. lifebox ile fotoğraf, videolar ve tüm dosyalarını bulutta depolayabilecek. UpCall uygulaması ile de telefonda kayıtlı olmasa bile arayan numaranın kime ait olduğunu görebilecek. Bu uygulamalarla internetin nabzı Lifecell’de atacak” açıklamasını yaptı.

Mobil internet ve uygulamaların kullanımının hızla arttığını da dile getiren Bütün sözlerini şöyle sürdürdü: “Geliştirdiğimiz küresel uygulamalarımıza olan talep de bunu açıkça ortaya koyuyor. Dünya çapında ilgi gören uygulamalarımızın indirilme sayısı da bunu doğruluyor. Lifecell paketleri içinde sunduğumuz uygulamalardan BiP 15 milyon, fizy yaklaşık 11 milyon, lifebox 5 milyon, TV+ yaklaşık 4,5 milyon ve UpCall ise 1,5 milyon kez indirildi. Bu yoğun talep ve gelişmeler bizi mobil interneti daha da etkin kullanacak çözümler geliştirmeye yönlendirdi. Lifecell de bunun en güzel örneği oldu.

BiP’ten her yöne arama özelliği

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, Lifecell müşterilerinin sadece BiP uygulaması olanları değil, BİP üzerinden her yöne arama yapabileceklerini anlattı. Bütün, “Turkcell mühendisleri tarafından BiP’e her yöne arama özelliği eklendi. Böylece bir Lifecell müşterisi, BiP uygulaması olanı sınırsız arayabileceği gibi, BiP uygulaması olmayanı da arayabilecek. Yani mobil ve sabit hatlar da BiP üzerinden aranabilecek. Bu teknoloji sayesinde karşı taraftan gelen her türlü aramalar da aynı şekilde BiP üzerinden yanıtlanabilecek” dedi.

Lifecell’e özel telefon

İsteyen müşterileri akıllı telefon sahibi yapmak istediklerini de vurgulayan Bütün, “Lifecell’e özel bir de akıllı telefon üretildi. GM6 Lifecell telefonlar, tüm uygulamalar yüklenmiş ve Lifecell moduyla kullanımına hazır olarak geliyor. Lifecell’li olan müşteriler bu telefonu tarifelerine ek 36 aya varan taksit seçenekleri ile satın alabilecek. Üstelik lansmana özel ilk 2 taksiti de biz karşılayacağız” diye konuştu.

Müşteri hizmetleri ve satışı da dijitale taşınıyor

Her şeyi internetten yaptıran Lifecell’in müşteri hizmetleri kanalı da dijital olacak. Lifecell müşterileri için özel olarak tasarlanan hizmet merkezine BiP üzerinden ulaşılabilecek. Lifecell müşterileri bu kanaldan 7/24 canlı hizmet alabilecek. Lifecell için bir de özel internet sitesi dizayn edildi. Lifecell dünyasının nabzının atacağı internet sitesine lifecell.com.tr adresinde ulaşılabilecek. Sürekli güncel ve canlı bilgilerin yer alacağı siteyi takip edecekler, TV+’ta en çok izlenen yayınlardan fizy’de en çok dinlenen parçalara, Dergilik’te en çok okunan mecralardan BiP’te en çok kullanılan emojilere kadar en özel bilgilere tek tıkla erişebilecekler. Dileyenler ise Lifecell internet sitesinden paketlerle ilgili tüm detaylara ulaşarak, paketleri online alabilecek ve numara taşıma, yeni tesis işlemlerini yapabilecek.

Üç ayrı tarife olacak

Super, Extra ve Pro olmak üzere üç ayrı paket ile gelen Lifecell tarifelerinde yer alan uygulamalarda geçerli 50GB yer alacak. Lifecell’de Super tarifesini seçecek abonelere toplam 55GB’lik internet paketi, extra paketini tercih eden aboneler ise toplamda 57 GB’lık internet paketine sahip olacak. Toplamda 60 GB’lık Lifecell Pro tarifesi kullanıcılara sunulacak.

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Namaz Vakti 18 Mayıs 2022
İmsak 03:50
Güneş 05:34
Öğle 12:59
İkindi 16:53
Akşam 20:15
Yatsı 21:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@