Vatandaş odaklı belediyecilik hizmetlerinde zamanın şartlarını yakalayan, teknolojinin imkanlarından yararlanan ve bilgiye dayalı belediyeciliğe geçişi sağlayan Emirdağ Belediyesi bu bağlamda yeni bir hizmeti daha vatandaşlarla buluşturdu.

Emirdağ Belediyesi Mezarlık Müdürlüğü ekipleri tarafından mezarlık alanlarındaki bilgilerin ortak bir veri tabanında toplanması, mezarlıklara ait sayısal haritaların oluşturulması, verilerin entegre edilerek sorgulama ve analiz edilmesine olanak sağlayan bir sistem olan Mezarlık Bilgi Sistemi (MEBİS) kuruldu.

İnegöl'de aynı düğüne katılan 100 kişi zehirlendi! İnegöl'de aynı düğüne katılan 100 kişi zehirlendi!

Mezarlık Bilgi Sisteminin çok önemli olduğuna dikkat çeken Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu; "Bu proje sayesinde vatandaşlarımızın mezarlıklarda bulunan yakınlarına ait kabirlerin yerini, fotoğrafını, bilgisayar ekranından görmesi ve istedikleri zaman, mezarın konumunu kolayca görebilmeleri sağlanmıştır. Bu proje ile ziyaretçiler kolayca hizmet alabilecek olup, mezarlıkları ziyaret eden kişilerin, aradıkları mezarı bulması için gereken zaman azalacaktır. Özel günlerde, ziyaretçi çokluğundan yaşanan karışıklık büyük ölçüde giderilmiş olacaktır.’’ ifadelerini kullanarak bütün amacının Emirdağlı hemşehrilerinin hayatlarını kolaylaştırıp onlara daha iyi hizmet etmek olduğunu söyledi.