Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Belediyemizin üst düzey bürokratlarının isimlerini kullanarak, maddi yardım talebinde bulunan, sponsorluk veya çeşitli kampanyalara vatandaşları üye yapacaklarını söyleyen dolandırıcılara karşı değerli halkımızı uyarmak istiyoruz.

Söz konusu kimliği belirsiz kişi veya kişiler, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin üst düzey bürokratlarının adını kullanarak çeşitli para talebinde bulundukları yönünde bilgiler gelmektedir. Telefonla bu tür isteklerde bulunanların Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile kesinlikle ilgileri yoktur.

CHP'li Büyükşehir Belediyesi’nden öğrencilere jest, 1 liraya binecekler; Ama Eskişehir değil CHP'li Büyükşehir Belediyesi’nden öğrencilere jest, 1 liraya binecekler; Ama Eskişehir değil

Belediyemizdeki hiçbir bürokrat ya da çalışanın telefon ya da başka kanallarla yardım isteğinde bulunmaları kesinlikle mümkün değildir. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi ya da bürokratlar adına sosyal yardım, sponsorluk ya da başka türlü destek ve isteklerde bulunanlar kesinlikle dikkate alınmamalı, böyle durumlarda 112 acil çağrı merkezinden durum polise bildirilmeli, gerekirse Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulmalıdır."