Bakan Selçuk Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesi'nde

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" ve "Ziya Öğretmen Bizim Okulda" programları kapsamında, meslektaşları ve öğrencilerle buluşmayı sürdürüyor

ESKİŞEHİR HABER 01.04.2021, 13:40
Bakan Selçuk Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesi'nde
banner232

 Bakan Selçuk, Türkiye'nin çeşitli illerinde görev yapan fizik öğretmenliği il zümre başkanları ve fizik öğretmenleriyle buluştu. Bakan Selçuk, buluşmada öğretmenlerle salgın döneminde uzaktan ve yüz yüze eğitimle ilgili deneyimlerini, görüş ve düşüncelerini paylaştı. Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesine de ziyarette bulunan Selçuk, öğrencilerle dünya ve Türk müziği ile görsel sanatlardaki çalışmalar hakkında sohbet etti. Selçuk, öğrencilere TRT EBA ekranlarında program davetinde de bulundu.

Bakan Selçuk Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesi'nde

Fizik öğretmenleri ile buluşmasının ardından "Ziya Öğretmen Bizim Okulda" programı ile Eskişehir Atatürk Anadolu Güzel Sanatlar Lisesini ziyaret eden Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; öğrenci, öğretmen ve idarecilerle sohbet etti. 

Öğrenciler, tutkuyla bağlı oldukları sanat dallarını mesleğe dönüştürmek için tercih ettikleri Güzel Sanatlar Liselerinde aldıkları eğitimi, öz geçmişlerini ve geleceğe dair hedeflerini Bakan Selçuk ile paylaştı. 

"Ben öz geçmişleri çok seviyorum. Ama öz geleceğinize ne yazdığınızı çok önemsiyorum." diyen Bakan Selçuk şöyle devam etti:  "İçinizdeki cevheri mücevhere dönüştürmek öğretmenlerimizin ve anne babaların desteğiyle oluyor. Siz yılmadan çalışırsanız bunun hakkını vermek de bizim sorumluluğumuz altında. Yeteneklerinizle tüm dünyaya sesinizi duyurmanız mümkün. Çıtanız bütün dünya." Dedi.

Müziğin de ön planda yer aldığı buluşmada; genç sanatçılar, klasik Batı müziğinden Anadolu türkülerine, zeybeklerine uzanan müzik ziyafeti sundu.

Bakan Selçuk'tan Öğrencilere EBA TV'de Program Daveti

Öğrencilerin yerel kültürümüzün tınılarını evrensel olarak yorumladıkları eserleri çok beğendiğini belirten Selçuk, aynı zamanda öğrencileri EBA Televizyonu'nda bir programa da davet etti. 

"Güzel sanatlar liselerimiz sayesinde sizler üniversite eğitimi öncesinde istediğiniz profesyonel eğitimi alabiliyorsunuz. Ben sizlerle yaptığımız bu görüşmeyi sanatla buluşma olarak algıladım. Sizlerin sayesinde sanatın inceliklerini güzelliklerini paylaşma fırsatımız oldu." diye konuşan Selçuk, yazdıkları öyküler, yaptıkları resimlerle pek çok yarışmada dereceye giren öğrencilere ve emek veren tüm meslektaşlarına teşekkür etti.

Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, Bakan Selçuk'a kara kalemle resmettikleri portresini hediye ederek ayrıca kendi yaptıkları Yunus Emre heykelini "Ziya Öğretmen'imize UNESCO 2021 Yunus Emre Yılı Hatırası" notuyla takdim ettiler.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Eskiṣehirli İş Adamları Ve siyasetçiler Sizce Eskişehirspor’a Yeterince Sahip çıktı mı?
Eskiṣehirli İş Adamları Ve siyasetçiler Sizce Eskişehirspor’a Yeterince Sahip çıktı mı?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@