Büyükşehir Belediyesi erzak desteğini arttırdı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi erzak desteğini arttırdı

ESKİŞEHİR HABER 15.12.2020, 14:23
Büyükşehir Belediyesi erzak desteğini arttırdı
banner232

İhtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi, kent merkezi dışında yaşayan ihtiyaç sahiplerine de erzak desteğinde bulunuyor.

Pandemi sürecinin başladığı Mart ayından itibaren Koronavirüs ile Mücadele Eylem Planı'nı kararlılıkla uygulayan Büyükşehir Belediyesi, bu süreçte ihtiyaç sahiplerine de destek olmaya devam ediyor. Kent merkezinde odalar ve sivil toplum kuruluşları aracılığıyla erzak desteğine devam eden Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerde sosyal yardımlardan hiç faydalanmamış ancak bu süreçte ihtiyaç sahibi olan Eskişehirlilere de destek sağlıyor. Tespit edilen adreslere ilçe sorumluları aracılığıyla 'Şehir Paylaşmaktır' yazılı erzak kutuları ulaştırılıyor. İmkanlar ölçüsünde bu desteklerin pandemi boyunca devam edeceğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen "Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Kötü giden ekonomiye pandemi de eklenince esnafından çiftçisine, sanayicisinden hizmet sektöründe çalışanlara kadar herkes bu zor süreci yaşıyor. Bizler bu sebeple düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz sosyal yardımlarımızı imkanlarımız ölçüsünde arttırdık. Odalar ve sivil toplum kuruluşları aracılığıyla esnafımıza, hizmet sektörüne destek olurken çeşitli projelerle de üreticilere kırsalda destek sağlamaya çalışıyoruz. Ancak biliyoruz ki kent merkezinde olduğu gibi tüm ilçelerimizde işsiz kalan vatandaşlarımızın sayısı oldukça fazla. Bu sebeple bugüne kadar bizlerden hiç sosyal desteğe ihtiyaç duymamış ancak bu süreçte çeşitli nedenlerle ekonomik sıkıntılar yaşayan vatandaşlarımıza da erzak desteği sağlamak istedik. Bu zor günleri birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde atlatacağımıza inanıyorum" dedi.

Alpu, Beylikova, Çifteler, Mihalıççık, Sivrihisar, Han, Mihalgazi ve Sarıcakaya'ya erzakların ulaştırıldığını ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise Seyitgazi, Mahmudiye, Günyüzü ve İnönü'ye de en kısa süre içerisinde erzakların ulaşacağını belirttiler.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Eskiṣehirli İş Adamları Ve siyasetçiler Sizce Eskişehirspor’a Yeterince Sahip çıktı mı?
Eskiṣehirli İş Adamları Ve siyasetçiler Sizce Eskişehirspor’a Yeterince Sahip çıktı mı?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@