banner251

DEVA Partisi Eskişehir'den acı haber!

Eskişehir siyaseti bir kayıp daha yaşadı. Deva Partisi Mihalgazi İlçe Başkanı hayatını kaybetti.

ESKİŞEHİR HABER 27.05.2021, 21:16 27.05.2021, 21:38
DEVA Partisi Eskişehir'den acı haber!

Deva Partisi Eskişehir Mihalgazi İlçe Başkanı Yusuf Sakarya hayatını kaybetti. Yusuf Sakarya 55 yaşında hayata gözlerini yumdu.  DEVA Partisi Eskişehir İl başkanlığı acı haberi: Eskişehir Mihalgazi İlçe Başkanımız Yusuf SAKARYA hakkın rahmetine kavuşmuştur. DEVA Partisi olarak tüm yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz. Cenaze için bilgilendirme yarın yapılacaktır." İfadeleri ile duyurdu. 

Yusuf Sakarya kimdir?
1966 yılında Mihalgazi’nin Sakarıılıca mahallesinde dünyaya gelen Yusuf Sakarya ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Mihalgazi’de tamamladı. 1983-1986 yılları arasında Eskişehir Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği’nde muhasebe sorumlusu olarak görev yaptı. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından Bolu’da verilen “Kooperatifçilik Eğitimi ve Muhasebesi” ve “Bankalar Muhasebesi” eğitimlerinde başarı sertifikası alarak meslek hayatına adım atan Sakarya, vatani görevini yerine getirdikten sonra, 1988 yılında Mihalgazi’de serbest muhasebecilik mesleki bürosunu açtı. 1991 Yılında Sakarıılıca Kaplıcaları Turizm A.Ş.’yi kurdu. Halen hissedarı olduğu bu şirkette yöneticilik idarecilik ve denetçilik görevlerinde bulundu. 2008 yılına kadar meslekli faaliyetlerine Mihalgazi’de devam etti. Yusuf Sakarya 2010 yılında mali müşavirlik unvanı almaya hak kazandı.

1983-1993 yılları arasında Anavatan Partisi hükümeti döneminde dönemin Belediye Başkanı Necdet Ünal ile siyasete başladı. 1992-1994 yılları arasında Mihalgazi Doğruyol Partisi ilçe 2.’ci başkanlığı, Sakarıılıca mahalle muhtarlığı yaptığı 1994-1999 yılları arasında Anavatan Partisi ilçe 2.’ci başkanlığı görevlerini yürüttü.Son olarak Deva Partisi Eskişehir Mihalgazi İlçe Başkanlığını yürütüyordu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Eskişehir Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen Sizce Başarılı mı?
Eskişehir Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen Sizce Başarılı mı?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@