banner251

Eğitim İş Eskişehir Şubesi'nden suç duyurusu!

Eğitim iş Eskişehir Şubesi Atatürk'e hakaret ettiğine dair iddialar ile gündeme gelen Mustafa Demirkan ile ilgili suç duyurusunda bulundu.

ESKİŞEHİR HABER 04.06.2021, 11:16
Eğitim İş Eskişehir Şubesi'nden suç duyurusu!

Eskişehir Adliye binası üzerinde basın açıklaması bulunan, Eskişehir Eğitim İş sendikası üyeleri açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada;"29 Mayıs tarihinde Ayasofya'da düzenlenen hafızlık konulu programda Mustafa Demirkan adlı imamın ülkemizin kurucusu Atatürk'e lanet okuması toplumumuzda infial yaratmıştır.

Utanmaz imam, "Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir..." diyerek içindeki Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığını kusmuş, buna da dini alet etmiştir.

Atasına sevgisi ve vefası hiçbir zaman azalmayan Türk halkı, bu hakarete her mecradan tepki göstererek gerekli mesajı verse de Atatürk 'ün aziz hatırasının ve Cumhuriyet' in herzaman koruyucusu olan Eğitim-İş olarak elbette bize de iş düşmüştür.

Genel Merkezimiz ve tüm Türkiye 'deki şube ve temsilciliklerimizle birlikte Eskişehir Eğitim-İş Şubesi olarak Cumhuriyet Başsağlığı' na bu Atatürk düşmanı imam hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Ve sonuna kadar takipçisi olacağımızı ilan ediyoruz." İfadelerine yer verildi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Eskişehir Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen Sizce Başarılı mı?
Eskişehir Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen Sizce Başarılı mı?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@