ESİGC Başkanı Gültekin'den 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Eskişehir İnternet Gazetecileri Cemiyeti (ESİGC) Başkanı İbrahim Gültekin, 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, "Ulu önder Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul ettiği gün olan 24 Kasım; Ulu Önderin doğumunun 100. Yıl dönümü olan 1981’den bu yana “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır." dedi.

banner265
ESKİŞEHİR HABER 24.11.2021, 09:49 24.11.2021, 10:59
ESİGC Başkanı Gültekin'den 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Başöğretmen Atatürk: “Memleketimizi, toplumumuzu gerçek hedefe, gerçek mutluluğa ulaştırmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanın hayatını kurtaran asker ordusu, diğeri memleketin geleceğini yoğuran irfan ordusudur. Bu iki ordunun her ikisi de kıymetlidir, yücedir.” sözleriyle öğretmenlerimizin değerini belirtmiştir.

Öğretmenlerimiz; geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza bir yandan bilimsel düşünmeyi, dünyadaki gelişmeleri takip etmeyi ve yorumlamayı, evrensel insani değerleri öğretirken diğer yandan da vatan sevgisini, iyi vatandaş olmayı, milli ve manevi değerlere sahip çıkmayı öğretmekte ve bu sayede geleceğimizi garanti altına almaktadır.

Bir toplumun bağımsızlığını koruması, gelişmesi ve kalkınması ancak özgür ve sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmekle mümkündür. İşte bu noktada geleceğimizin teminatı çocuklarımızın iyi insan, iyi vatandaş ve çağın gereklerine göre donatılmış bireyler olması için öğretmenlerimizin üzerlerine düşen görevi fedakârca yerine getirdiklerine yürekten inanıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@