banner251

Eskişehir'de 17 Mayıs itibarıyla saatleri değişiyor!

İçişleri Bakanlığı 17 Mayıs- 1 Haziran Tarihleri arasında geçerli olacak Kademeli Normalleşme Süreci kararlarını açıkladı. Eskişehir'de de bu kapsamda toplu taşımada yeni düzenleme yapıldı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yeni düzenleme ile ilgili duyuru gerçekleştirdi.

ESKİŞEHİR HABER 16.05.2021, 16:20
Eskişehir'de 17 Mayıs itibarıyla saatleri değişiyor!

İçişleri Bakanlığı tarafından 17 Mayıs-1 Haziran tarihlerini kapsayan 'Kademeli Normalleşme Süreci' genelgesi kapsamında toplu taşımada yeniden düzenlemeye gidilmiştir. Düzenleme kapsamında tramvaylarımız hafta içi erken saatlerde çalışmaya başlayacak olup, akşam yasakların başlayacağı 21.00'e kadar seferlerine devam edecektir. Ulaşımda sorun yaşamamanız amacıyla kullanacağınız tramvayın son seferini web sitemizden kontrol etmeniz önemle rica olunur.

Sokağa çıkma kısıtlamalarında istisna kapsamında olan ve hafta içi 21.00 sonrası ile hafta sonu toplu taşımayı kullanmak zorunda olan vatandaşlarımız ise otobüslerimiz ile toplu taşımadan faydalanabileceklerdir. Hafta içi ilçe ve kırsal mahalle otobüslerimiz çalışacak olup, hafta sonu yalnızca kent merkezinde otobüslerimiz hizmet verecektir.

Bu bilgilerin yanı sıra İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtildiği üzere 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı çocuklarımız istisnalar dışında toplu taşımadan faydalanamayacaklardır. Toplu taşımayı kullanacak vatandaşlarımızın mutlak suretle kullanacakları araçların sefer saatlerini kontrol etmeleri önemle rica olunur.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@