Eskişehir'de Avrupa Birliği'nin desteklediği proje tamamlandı

Tepebaşı Belediyesi’nin yürütücülüğünde hayata geçirilen, “Genç Fikirler Sürdürülebilir Şehirler” deklarasyonu erişime açıldı.

banner265
ESKİŞEHİR HABER 08.01.2022, 11:32
Eskişehir'de Avrupa Birliği'nin desteklediği proje tamamlandı

Tepebaşı Belediyesi’nin yürütücülüğünde hayata geçirilen ve Avrupa Birliği’nin hibe programı çerçevesinde finanse edilen “Genç Fikirler Sürdürülebilir Şehirler” projesi başarıyla tamamlandı.
Tepebaşı Belediyesi koordinatörlüğünde ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Sürdürülebilirlik Adımları Derneği, MOSAIC (Yunanistan), EduEra (Slovakya) ortaklığında yürütülen proje; sürdürülebilir şehirler konusunda 18-30 yaş arası gençlerin farkındalığını artırmayı hedefliyor.

Proje ile gençlerin sorumluluk almalarını teşvik etmek, yaratıcılıklarını kullanabilecekleri bir alan açmak ve harekete geçmelerinin desteklenmesi hedefleniyor. Proje kapsamında İstanbul, İzmir ve Ankara’da toplam 100’e yakın gencin katılımıyla yerel atölye çalışmaları gerçekleştirilirken, son olarak Eskişehir’de 84 gencin katılımıyla yüksek katılımlı bir zirve düzenlendi.

Gençler, şehirlerin sürdürülebilir olabilmesi adına önündeki engellerin ve çözüm yollarının tartıştıkları yerel atölyelerde ve zirvede; Türkiye’deki tüm şehirlerin sürdürülebilirliğine katkı sunmak için karar alıcılarla direkt görüşerek çalışıldı.

Ortaya çıkarılan çözüm önerileri proje deklarasyonu altında toplandı. Türkiye’deki sivil toplum, kamu kurumları, özel sektör ve akademi arasındaki iş birliğinin gelişmesine katkı sağlamak ve şehirleri sürdürülebilir kılmayı amaçlayan deklarasyona Tepebaşı Belediyesi’nin web adresi üzerinden ulaşılabiliyor.
Deklarasyon linki:
“http://www.tepebasi.bel.tr/SurdurulebilirSehirlerDeklarasyonu.pdf”

 

Yorumlar (0)
-8
açık
Günün Anketi Tümü
Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin Giriş Kapısı Sizce Ne Kadar Maliyete Yapılmıştır?
Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin Giriş Kapısı Sizce Ne Kadar Maliyete Yapılmıştır?
Namaz Vakti 21 Ocak 2022
İmsak 06:40
Güneş 08:08
Öğle 13:14
İkindi 15:48
Akşam 18:11
Yatsı 19:33

Gelişmelerden Haberdar Olun

@