banner209

Eskişehir'de çok konuşulacak karar! O bölge trafiğe tamamen kapatılacak, dikkat!

Eskişehir'de çok konuşulacak karar! Büyükşehir Belediyesi açıkladı! O bölge trafiğe tamamen kapatılacak, dikkat!

banner187
ESKİŞEHİR HABER 15.09.2020, 15:44 15.09.2020, 15:55
Eskişehir'de çok konuşulacak karar! O bölge trafiğe tamamen kapatılacak, dikkat!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Odunpazarı Bölgesi'nin 16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında daha önceden UKOME tarafından alınan karar ile trafiğe kapatılacağını açıkladı. 
Yapılan açıklamada, "Kemal Zeytinoğlu Caddesi ve Ortaç Sokağın Atatürk Bulvarı ile Şeyh Edebali Sokak arasında kalan kısmının yayalaştırma kararı, Avrupa Hareketlilik Haftası Kapsamında “Arabasız Gün” olarak kutlanan 22 Eylül tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacak" denildi. 

"O kararı uygulamaya koyuyoruz"
Belediyeden yapılan açıklamada, "Odunpazarı Kentsel Sit Alanı içerisinde kalan Kemal Zeytinoğlu Caddemiz bölgenin turizm açısından çekim merkezi haline gelmesi nedeniyle trafik düzenlemesi yapılması zorunlu hale gelen yerlerden biri olmuştur. Bu sebeple UKOME tarafından geçtiğimiz yıllarda alınan yayalaştırma kararını 22 Eylül 2020 tarihi itibariyle uygulamaya koyuyoruz. Kemal Zeytinoğlu Caddesi ile birlikte daha önce trafiğe kapatılmış olan 20’ ye yakın sokakta da saat uyumsuzluğunun ortadan kaldırılması amacıyla yeni düzenlemeler yapılmıştır. 1 Nisan-31 Ekim tarihleri arasında 09.00-23.00, 1 Kasım-31 Mart tarihleri arasında ise 09.00-21.00 saatleri arasında bu bölgeler trafiğe kapalı olacak" denildi. 

banner202
Minibüs güzergahları da değişti
Açıklamada, "Ayrıca 18 ve 32 numaralı minibüslerin de güzergahlarında da bu karar ile birlikte değişikliğe gidilecektir” denildi ve vatandaşların kapatılan sokaklar ve minibüs güzergahları ile ilgili detaylı bilgiye www.eskisehir.bel.tr web sitesi üzerinden ulaşabilecekleri belirtildi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@