Eskişehir'de Mobil KETEM Destek Projesi tanıtım toplantısı yapıldı

Mobil KETEskişehir Valiliği himayesinde, Uzm. Dr. D. Didem Ayyıldız'ın koordinesinde yürütülmekte olan Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız'ın başkanlığında yapıldı.

banner265
ESKİŞEHİR HABER 15.09.2021, 14:46
Eskişehir'de Mobil KETEM Destek Projesi tanıtım toplantısı yapıldı

Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Uzm. Dr. D. Didem Ayyıldız, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge, İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İl Müftüsü Bekir Gerek, Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürü Beytullah Tarhan, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Aslı Melek Zeytin, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Dr. Seydi Ahmet Güllü, Sağlık Hizmetleri Başkanı Mücahit Destici, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yrd. Uzm. Dr. Ahmet Mamur ve Sağlık Hizmetleri Başkan Yrd. Bio. Nermin Çalışkan katıldı.

"Sağlıklı kadın, sağlıklı toplum, sağlıklı gelecek" amacıyla yürütülen projede gerçekleştirilen ve planlanan çalışmalar hakkında   bilgilendirme yapıldı. Bu projeyle toplumda sağlıklı yaşam bilincinin oluşturulmasının; kanser gibi erken tanı ile önlenebilen ve tedavi edilebilen hastalıkların yanı sıra kronik hastalıklar ve koronanın önlenmesi ve tedavisinde de büyük katkılar sağlayacağına dikkat çeken  Ayyıldız; çalışmalar sırasında pandemi şartlarından dolayı öncelikli olarak korona tedbirleri konusunda vatandaşlarımızın ve büyük özveriyle görevlerini ifa eden sağlık personelimizin azami dikkat ettiğini belirtti. Ayyıldız; insanı yaşatmayı esas alan gönül medeniyetimizin ruhuna sadık olarak hayata geçirilmiş bu anlamlı projeye ilimizdeki tüm Sivil Toplum Kuruluşları ile basın-yayın kuruluşlarının desteklerinin önemli olduğunu ifade etti.

Kronik hastalarının birçoğunun ve özellikle kanserin erken tanı ile önlenebilen ve tedavi edilebilen hastalıklar olduğuna dikkat çeken  Erol Ayyıldız; projenin sadece kanser taraması olmadığını, bu projeyle sağlıklı ve kalıcı bir yaşam kültürü oluşturmanın hedeflendiğini belirtti. Vali Ayyıldız tarama sonuçları riskli olan vatandaşlarımıza, sonrasındaki tanı ve tedavi süresince gerekli olabilecek her türlü maddi ve manevi desteğin sağlanmaya çalışılacağını ve bu sürecin onlar için daha kolay geçmesine gayret gösterileceğini söyledi. Kadınlarımız başta olmak üzere ilimizdeki her aileye, her bireye ulaşmanın amaçlandığını ve bunun gönül seferberliği içerisinde yapılması gerektiğini belirten Vali Ayyıldız emeği geçen herkese teşekkür etti.Pandemi şartlarından dolayı ertelenen Mobil KETEM Destek Projesi tanıtım toplantısının planlanmasının ardından toplantı sona erdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@