Eskişehir mehteran takımı 10 öğrenciye umut oluyor

Eskişehir mehteran takımı, katıldıkları organizasyonlardan elde ettikleri gelirle 10 üniversite öğrencisinin eğitim masraflarını karşılıyor.

ESKİŞEHİR HABER 25.09.2017, 10:54
Eskişehir mehteran takımı 10 öğrenciye umut oluyor

Çoğunluğu emeklilerden oluşan topluluk, üniversite öğrencilerinin yanı sıra, otizmli çocuklardan engelliler derneğine kadar birçok yardım faaliyetinde de ücretsiz görev alıyor. Grubun en önemli özelliklerinden biri de bu konuda kimseden yardım talebinde bulunmuş olmamaları.
Eskişehir mehteran takımının komutanlığını yürüten, aynı zamanda da Eskişehir Kültür Derneği Başkanı olarak görev yapan İsa Canseven, yaptıkları yardımların, ekibin gösterdiği özveri ve fedakarlık sayesinde gerçekleştiğini söyledi. Hedeflerinin ihtiyaç sahiplerinin imdadına yetişmek olduğunu vurgulayan Canseven, “Otizmli çocukların yararına faaliyetler yapıyoruz, okuttuğumuz 10 üniversite öğrencisine maddi ve kültürel destek sağlıyoruz. Engelliler Derneğine çeşitli dönemlerde destek veriyoruz. Yaşatmaya çalıştığımız bir kültür var. Arkasında da sıkı sıkıya durduğumuza inanıyorum” şeklinde konuştu.

“Tamamen mehteran takımının gelirleriyle yapılıyor”
Yapılan yardımlar konusunda da bilgilendirmelerde bulunan İsa Canseven, bazen sıkıntılı dönemlerde yaşasalar da maddi olarak her zaman bir çıkış yolu bulduklarını aktardı. İçinde bulundukları faaliyetlerin kendilerine gurur verdiğini belirten Canseven, “Bu yardımlar tamamen mehteran takımının gelirleriyle ve arkadaşlarımızın özverileriyle yapılıyor. Bir insanın okuyup bir yerlere gelmesi nasıl annesini babasını mutlu ediyorsa, bizi de öyle mutlu ediyor. Az veren candan çok veren maldan verirmiş. Biz de candan verdiğimiz için bir şekilde yetiştiriyoruz bu yardımları. 3 tane hukuk fakültesi öğrencisi, 1 tane havacılık ve uzay bilimleri öğrencisi, 1 tane makine mühendisi öğrencisi, 1 tane turizm otelcilik işletmesi öğrencisi ve daha çeşitli üniversitelerde okuyan arkadaşlarımıza yardım ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Yardım beklentimiz yok”
Şimdiye kadar hiçbir kuruluştan yardım talebinde bulunmadıklarını aktaran İsa Canseven, bundan sonra da yardım beklentileri olmadığını söyledi. Mehteran takımının uzun yıllardır bir arada olduğunu belirten Canseven, sözlerini şöyle noktaladı:
“Birbirimize her alanda destek oluyoruz. Çok güzel dostluklar elde ettik. Biz aileden de öteye geçtik artık. Birbirimizin acısında, sevincinde, hüznünde hep beraberiz.”

Yorumlar (0)
12
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Namaz Vakti 22 Mayıs 2022
İmsak 03:45
Güneş 05:31
Öğle 13:00
İkindi 16:54
Akşam 20:18
Yatsı 21:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@