Eskişehir Memur-Sen kampanya başlattı... "Bir yakarlarsa bin dikeceğiz"

Eskişehir Memur-Sen Temsilcisi Muammer Karaman, lorman yangınlarının yaralarını sarmak için Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yapacaklarını ve bir kampanya başlattıklarını açıkladı. Karaman, "Bir yakarlarsa bin dikeceğiz" dedi.

ESKİŞEHİR HABER 15.10.2020, 11:15
Eskişehir Memur-Sen kampanya başlattı... "Bir yakarlarsa bin dikeceğiz"

Memur-sen Eskişehir Temsilcisi Muammer Karaman, Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel’i ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Yapılan toplantıda Memur-Sen’in bir kampanya başlatarak üyelerinin fidan bağışında bulunması ve 11 Kasım 2020 Milli Ağaçlandırma Gününde fidanların bir etkinlikle toprağa dikilmesi kararlaştırıldı.

"PKK'lı hainler yakarken, sessiz kalanları üzülerek izliyoruz"

Orman yangınlarına çok üzüldüklerini belirten Memur-sen Temsilcisi Muammer Karaman “Son yangınlarla birlikte ülkemizde meydana gelen birçok orman yangınında PKK terör örgütünün parmağı olduğu ortaya çıkarıldı. İnsanımızın olduğu gibi bu topraklarda yaşayan kuşlara, ağaçlara, börtü böceğe de düşman olduklarını görüyoruz. Bu hainler yakarken sessiz kalanları da üzülerek izliyoruz. Bu topraklar kendini borçlu bilen sorumlu bir sivil toplum kuruluşu olarak vazifemizi biliyoruz ve bu vazifeyi ifa edeceğiz. Daha yeşil bir ülke için çalışacağız bizden sonra ülkeyi devralacak çocuklarımıza daha yeşil bir Türkiye bırakacağız. Gün, birlik beraberlik günü. Bütün gücümüz ile Orman teşkilatımızın yanında olacağız. Bir yakarlarsa bin dikeceğiz” dedi.

"Memur-Sen'i bu duyarlılığından dolayı kutluyoruz"

Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel ise “Yeşil vatan için katkı sağlayacak herkesle iş birliği yaparız. Zaten 11 Kasım “Milli Ağaçlandırma Günü” ilan edildi. Onlarca noktada fidan dikim etkinliğimiz olacak. Memur-sen’i de bu duyarlığından dolayı kutluyorum” dedi.

Toplantıya, Bölge Müdür Yardımcısı Metin Topçu, Ağaçlandırma Şube Müdürü Gürbüz Atmaç ve Orman İşletme Müdürü Doğan Kiras’da katıldı.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@