Eskişehir Şehir Hastanesi'nde çalışanlar eylem yaptı

Eskişehir Şehir Hastanesi'ninde özel bir şirkete bağlı olarak çalışan işçiler 3 aydır maaş alamadıklarını öne sürerek isyan ettiler.

ESKİŞEHİR HABER 04.05.2021, 16:49 04.05.2021, 21:34
Eskişehir Şehir Hastanesi'nde çalışanlar eylem yaptı
banner232

Eskişehir Şehir Hastanesinde 3 aydır ücretlerini alamayan temizlik, yönlendirme ve taşıma işlerini yapan hastane şirket personeli sabah saatlerinde seslerini duyurmak için hastane önünde bir eylem gerçekleştirip, alacaklarını talep ettiler. 

3 aydır alamadıkları ücretlerini talep eden sağlık işçilerinin eylemine şirket yöneticileri engelleme girişiminde bulundu.

Yaklaşık 1 haftadır ücretlerin yatırılacağının belirtildiğini ancak bunun kendilerini oyalamaktan ve zaman kazanmaktan başka bir şey olmadığını düşündüklerini belirten işçiler, son olarak ücretlerinin 4 Mayıs saat 11:00’de yatırılacağının söylendiğini ancak hâlâ alamadıklarını belirttiler.

Şirket Müdürü’nün uzun uğraşları sonucunda 1 saat içerisinde ücretlerinin yatırılacağını belirtmesi üzerine eylemlerine son verilen işçiler hâlâ ücretleri yatırılmamış olursa saat tekrar hastane önüne çıkacaklarını belirttiler.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler Sizce Başarılı mı?
Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler Sizce Başarılı mı?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@