Eskişehir Vilayet meydanında anma programları devam ediyor

Eskişehir’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik anma programı başladı.

banner265
ESKİŞEHİR HABER 15.07.2021, 20:10 16.07.2021, 09:30

Eskişehir vilayet meydanında düzenlenen anma programında Eskişehirliler demokrasi nöbeti için vilayet meydanında hazır bulundu.

Türk milleti tek vücut oldu ve darbecilere geçit vermedi. Darbecilere karşı Türk halkının olağanüstü direnişinin yıldönümünü kutlamak için Eskişehir’de çeşitli anma programları gerçekleşiyor.

Vatandaşlar, kurulan dev ekranda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul'da düzenlenen konuşmasını da canlı olarak takip etti.

“Aydınlık geleceğimize yürüyüşümüzde bize ilham kaynağı olmaya devam edecektir”
Milli sporculardan sancak teslim alan Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, daha sonra kürsüye çıkarak konuşma yaptı. Konuşmasında Vali Ayyıldız, “Türk milletini tarih boyunca payidar kılan yüce değerler şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bu ve benzeri badireleri aşmamızı sağlayacaktır. Milletimizin 15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde tüm farklılıklarını geride bırakarak tek millet, tek bayrak, tek vatan, ve tek devlet ilkeleri etrafında birleşerek yaptığı kahramanlıklar istikbalimize, aydınlık geleceğimize yürüyüşümüzde bize ilham kaynağı olmaya devam edecektir” diye konuşarak 15 Temmuz’un öneminden bahsetti.

“Türk halkı korkuyu korkuttu, ölümü öldürdü”
15 Temmuz darbe girişimi esnasında meydanlara inen AK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan ise şu şekilde konuştu:
“Bugün 5’inci yıldayız. O 15 Temmuz gecesini tüm Eskişehirlilerle birlikte ilk anlardan itibaren yaşadık. Allah bir daha böyle bir şey göstermesin. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde gerçekten o gün tüm Türkiye büyük bir başarı gösterdi. O akşam Türk halkı korkuyu korkuttu, ölümü öldürdü. İnşallah Türkiye daha iyi yerlere daha iyi bir şekilde, hep birlikte varacağız. Bundan sonra da Türkiye’nin önün de hiç kimse hiçbir ülke duramaz.”

Öte yandan anma programa, Vali Erol Ayyıldız, Eskişehir Muharip Hava Kuvveti ve Garnizon Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan, AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Nabi Avcı, Harun Karacan ve Prof. Dr. Emine Nur Günay, MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, İl Müftüsü Bekir Gerek, siyasi parti il yöneticileri ve binlerce vatandaş katıldı.

eskisehirhaber.com vilayet meydanından canlı yayında.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@