Eskişehir’de tarımsal üretime hanımeli dokunuşu

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kütahya Yolu Hizmet Kampüsü toplantı salonunda tarımsal üretimde yer almak isteyen Kadın girişimciler ve Tıbbi - Aromatik Bitki yetiştiriciliği yapan ve yapmak isteyen girişimcilere yönelik “ Tarımsal Üretimde Hanımeli Dokunuşu” temalı eğitim ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

banner265
ESKİŞEHİR HABER 19.11.2021, 12:11 19.11.2021, 12:28
Eskişehir’de tarımsal üretime hanımeli dokunuşu

İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, Eskişehir Hanımelleri Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Meral Bursalı, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Uğur Sağlam, kadın çiftçiler ve teknik personellerin katıldığı toplantıda Kooperatifçilik ve 2021-2022 Dönemi Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Toplantının başında söz alan İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş:

“Tarımda birlikte üretmek ve bu üretimde kadınlarımızın yer alması çok değerlidir. Tarım ve Orman Bakanlığı olarak hanım elinin değdiği girişimlere pozitif ayrımcılık yapmaya önem veriyoruz. Kadın çiftçilerimizin kırsal kalkınma destekleri ile el sanatları ve katma değerli ürünler, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği gibi alternatif üretim yolları ile gerçekleştirecekleri girişimciliği destekliyoruz.” dedi.

İl Müdürlüğümüz teknik personelleri tarafından tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği yapan ve yapmak isteyen kadın çiftçilere, kooperatif veya birlik kurma aşamaları hakkında ayrıntılı bilgilendirmenin yapıldığı toplantıda; İl Proje Yürütme Biriminde görevli personeller tarafından da Kırsal Kalkınma Hibe Programlarından başvuru yapılabilecek yatırım konuları hakkında bilgi verildi. Girişimcilerin bu yatırım konularında verilen %50 hibe desteklemelerinden faydalanabilmeleri için nasıl bir yol izlemeleri gerektiği anlatıldı.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@