Eskişehir’de Yayalar Trafik Güvenliği İçin Bilgilendirildi

Eskişehir’de Trafik Haftası çerçevesinde, 'Yayalar için 5 adımda Güvenli Trafik’ etkinliği düzenlendi.

ESKİŞEHİR HABER 07.05.2022, 13:31
Eskişehir’de Yayalar Trafik Güvenliği İçin Bilgilendirildi
ESKİŞEHİR’DE YAYALAR TRAFİK GÜVENLİĞİ İÇİN BİLGİLENDİRİLDİ

İçişleri Bakanlığı, 7-13 Mayıs Trafik Haftası çerçevesinde ‘Yayalar İçin 5 adımda güvenli trafik’ mottosunun etkin olarak anlatılması amacıyla sürücü ve vatandaşlara ekiplerce uyarılar yapılarak bilgilendirme broşürleri dağıtıldı. Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Halk Kütüphanesi önünde çalışma yapan ekipler, durdurdukları araçlarda bulunan sürücü ve yayalara proje hakkında bilgiler verdi.


Etkinliğe katılan Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız tarafından, proje konusunda bilgilendirilen miniklere oyuncak hediye edildi. Öncelikli amacın vatandaşı bilgilendirerek yayanın güvenliğini en üste çıkarmak olduğunu vurgulayan Vali Ayyıldız, en büyük temenninin can ve mal kaybını ortadan kaldırmak olduğunu söyledi. Yayalara öncelik verme anlamında bu haftayı kutladığımızı belirten Ayyıldız sözlerine şöyle devam etti;
“Karayolu Trafik Haftası olarak her yıl Cumhurbaşkanımızın genelgesiyle etkinliklere, farkındalıklarla, can ve mal kaybını en aza indirme ve yayalara öncelik verme anlamında bu haftayı kutluyoruz. Önce yaya diyoruz ve onlara trafikte nasıl davranmaları gerektiği konusunda bilgilendiriyoruz. Bu anlamda da çeşitli etkinlikler bugün de dâhil olmak üzere takiben hafta içerisinde yapılacak. Buradaki amaç önce yayanın bilinçlendirilerek hatta bununla ilgili görseller, broşürler dağıtarak yayanın güvenliğini en üste çıkararak mal ve can kaybını ortadan kaldırmayı amaçlamak. İnşallah gerek trafikte veya başka bir yerde can ve mal kaybının olmaması en büyük temennimiz.”

ESKİŞEHİR HABER  İLE İLGİLİ DİĞER İÇERİKLERİMİZE GÖZ ATIN.
BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ
YOUTUBE -> Eskişehir Haber
FACEBOOK -> Eskişehir Haber
INSTAGRAM -> Eskişehir Haber
TWITTER -> Eskişehir Haber

Yorumlar (0)
7
kapalı
Günün Anketi Tümü
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Namaz Vakti 19 Mayıs 2022
İmsak 03:48
Güneş 05:33
Öğle 12:59
İkindi 16:54
Akşam 20:16
Yatsı 21:53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@