Eskişehirspor'dan anlamlı çağrı

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında Eskişehir Kadın Dayanışması bileşenleri tarafından Söz Ver kampanyası için hazırlanan #şiddetsizbirdünyaiçinsözver tişörtleri Eskişehirsporlu futbolculara hediye edildi. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi ve TMMOB ile bir araya gelen futbolcular gerçekleştirdikleri antrenmana tişörtleri ile katıldılar.

banner265
ESKİŞEHİR HABER 24.11.2021, 15:59
Eskişehirspor'dan anlamlı çağrı

Gerçekleştirilen Şiddetsiz Bir Dünya İçin Söz Ver Kampanyasında yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Eskişehirspor Başkan Yardımcısı Özgür Marankoz “Özellikle son yıllarda artan kadına şiddet olaylarına dikkat çekmek için, gerçekleştirilen kampanyaya destek olmak için kulüp olarak bir araya geldik. Umuyorum devletimiz de önlem amaçlı yapacağı yasa değişiklikleri ile bu durumların önüne geçebilir” dedi.

Takım kaptanı Sezgin Coşkun, ise konu ile ilgili olarak “Bu konuyu konuşmak bile çok acı verici. Kadına şiddete son vermek, bir sloganla başladı. Her gün kadınlar şiddete maruz kalıyor. Şiddeti sadece fiziksel olarak değerlendirmememiz lazım. Psikolojik şiddet de bir şiddet çeşididir. Kadına şiddeti durdurmak için devletin bir şeyler yapması lazım. Bir çocuk sahibi olarak, sevgi ve saygı göstermeyi bilen çocuklar yetiştirmek bu sorunu kökten çözmek için çok önemli. Umarım bundan sonraki nesillerde bunu başarabiliriz” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@