Fransa Büyükelçiliği’nden Çağfen Koleji’ne Ziyaret

Fransa Büyükelçiliği Fransız Dili İş Birliği Ataşesi Vincent Brousse, Çağfen Koleji Kurucu Temsilcisi Serkan Can Zengin'in davetlisi olarak Eskişehir'e geldi.

banner265
ESKİŞEHİR HABER 06.07.2021, 12:55 06.07.2021, 13:17
Fransa Büyükelçiliği’nden Çağfen Koleji’ne Ziyaret

Fransa Büyükelçiliği Fransız Dili İşbirliği Ataşesi Vincent Brousse, Çağfen Koleji Kurucu Temsilcisi Serkan Can Zengin'in davetlisi olarak Eskişehir'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Eskişehir'de bir gün boyunca konaklayan Ataşe Vincent Brousse, hem Eskişehir'i gezerek kent hakkında bilgi sahibi oldu, hem de Çağfen Koleji ve Anaçağ Anaokulu'nu ziyaret ederek okullarda verilen Fransızca eğitimi ile ilgili Serkan Can Zengin ile istişarelerde bulundu.

Fransa Dili İşbirliği Ataşesi Brousse: Eskişehir’i çok beğendim

Ataşe Vincent Brousse'un ziyaretinin ilk gününde Eskişehir turu gerçekleştirildi. Çağfen Koleji Kurucu Temsilcisi Serkan Can Zengin eşliğinde Brousse, Odunpazarı Evleri, Odunpazarı Modern Müzesi(OMM), Balmumu Heykeller Müzesi ve Atlıhan El Sanatları Çarşısı’nı gezdi ve kent hakkında bilgilendirilen Brousse, Eskişehir'i çok beğendiğini de ifade etti.

  Programın ikinci gününde Çağfen Koleji ve Anaçağ Anaokulu'nu ziyaret eden ve yapılan eğitim çalışmaları hakkında bilgi alan Ataşe Brousse, Fransa Büyükelçiliği'nin desteği ile okullarda ve Eskişehir’de yapılabilecek çalışmalar ve iş birlikleri hakkında fikirler verdi.

Amaç; Eğitim, Kültür ve Sanat İş Birliği

Ataşe Brousse, Eskişehir'den ve Çağfen Koleji’nden etkilendiğini ifade ederek, Fransa Büyükelçiliği olarak Eylül ayı itibariyle başta sinema ve tiyatro olmak üzere ortak eğitimler yapılabileceğini, süreç içerisinde diğer Fransız Büyükelçilik yetkilileri ile bir araya gelinebileceğini ve kültür, sanat gibi konularda işbirliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@