Gültekin:” Tüm İslam Alemine hayırlı olsun”

Eskişehir İnternet Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Gültekin, Regaip Kandili mesajı paylaştı. Gültekin, mesajında barışa vurgu yaptı.

ESKİŞEHİR HABER 18.02.2021, 14:03
Gültekin:” Tüm İslam Alemine hayırlı olsun”

Regaip kelimesinin kökeni rağbetten gelmektedir. Bu bize ibadetlerimize daha fazla rağbet göstermemiz gerektiğini gösteriyor.  Bugün duaya, tövbeye, Kur’an-ı Kerim okumaya daha çok rağbet edeceğiz.

13 Şubat 2021 tarihinde Haram ayların, bilinen tabir ile 3 Ayların 1. Gününü idrak ettik. Buradaki Haram Aylar ifadesiyle asıl anlatılmak istenen savaşların, küslüklerin, kavgaların haram ve yasak edilmesidir. Sadece bu dönemde değil her zaman İslam coğrafyasında barış, mutluluk, huzur daim olur. 

Eskişehir İnternet Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Gültekin:” Umarım bu güzide döneme yakışan bir mübarek 3 ayları yaşarız. Bu dönemde birbirinden kıymetli, birbirinden mübarek kandilleri de idrak edeceğiz. 

Bugün de mübarek Regaip Kandilini yaşıyoruz. Kandillerin sağladığı manevi huzuru içimizde hissediyoruz, bu mübarek günün bereketini, güzellikleri tüm hayatımızın içinde yer almasını temenni ederim.  

Allah bizi bu mübarek Regaip Kandilini ihya edenlerden kılsın, tüm İnanların, İslam Aleminin huzura erdiği, günahlarımızın affolduğu bir kandili yaşamamız en büyük dileğim. Rabbim bizleri affetsin.

Biliyoruz ve inanıyoruz ki bugün tüm dua ve tövbe kapıları açıktır. Rabbim tüm dua, tövbelerimizi kabul etsin.

Ramazan Ayının habercisi ve müjdecisi olan Regaip Kandili Tüm İslam Alemine hayırlı olmasını tüm kalbi duygularımla dilerim” ifadelerine mesajında yer verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Eskiṣehirli İş Adamları Ve siyasetçiler Sizce Eskişehirspor’a Yeterince Sahip çıktı mı?
Eskiṣehirli İş Adamları Ve siyasetçiler Sizce Eskişehirspor’a Yeterince Sahip çıktı mı?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@