İYİ Parti’den Sivrihisar Sosyal ve Yardımlaşma Derneği’ne Ziyaret

İYİ Parti, Sivrihisar Sosyal ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette Sivrihisarlı vatandaşların yaşadıkları başlıca sorunlar ele alındı ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

banner265
ESKİŞEHİR HABER 12.01.2019, 13:39
İYİ Parti’den Sivrihisar Sosyal ve Yardımlaşma Derneği’ne Ziyaret

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Dr. Arslan Kabukçuoğlu, İl Başkanı Ramis Tunca, Tepebaşı İlçe Başkanı Av. Özkan Gündoğan, Odunpazarı İlçe Başkanı Mehmet Ekmen ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, sosyal ve kültürel olarak aktif faaliyet gösteren Sivrihisar Sosyal ve Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret etti. Yaklaşan seçimler öncesinde karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Ziyarette Dernek Başkanı İsmail Aslan, Sivrihisarlı vatandaşların yaşadıkları başlıca sorunları, ilçelerinin geliştirilmesine yönelik istek ve arzularını şu başlıklarda ele aldı.
Öncelikle ilçedeki kanalizasyon ve sulama sorunu, Ankara-İzmir ve Ankara-İstanbul otobanının ilçeye uzak yerden geçmesi, bir bakıma otobanın baypas edilmesinin yarattığı büyük rahatsızlık, Tarih ve kültürel bakımdan çok zengin olan Sivrihisar'ın Selçuklu döneminden kalan tarihi eserlerinin korunması ve turizme kazandırılması, ilçenin şifalı kaplıcalarının da sağlık turizmi için değerlendirilmesi, Pürtek çayına baraj yapılacak denmesine rağmen altı yıldır hiçbir faaliyetin başlamaması, Kanal İstanbul’a harcanan para yerine Anadolu GAP projesinin daha yararlı olacağı, Eskişehir'deki hava alanının Sivrihisar'a taşınması ve ilçede bulunan Tolsa fabrikasının tarım arazilerine verdiği zarar.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@