Kazım Kurt'a bir tepki de Gençlik Kolları'ndan geldi!

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'a bir tepki de Gençlik Kolları'ndan geldi! "İçkili yerler" tartışması büyüyor...

ESKİŞEHİR HABER 12.11.2020, 10:46
Kazım Kurt'a bir tepki de Gençlik Kolları'ndan geldi!

Odunpazarı Belediyesi Meclisi'nin Kasım ayı toplantısında CHP grubunun oy çokluğu ile kabul edilen içkili yerler bölgelerinin genişletilmesi yönündeki karar ve belirlenen bölgelerle ilgili tepkilere bir yenisi eklendi. 

AK Parti Odunpazarı İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yasin Sarı da yaptığı açıklamada kararı eleştirerek, "Odunpazarı İlçe kaymakamlığı'nın onayı olmadan Odunpazarı belediyesi meclisi'nin kasım ayı toplantısında CHP'li meclis üyelerinin çok ince düşünüp meclise sunduğu ve mecliste oy çokluğu ile kabul edilen 2 adet barlar sokağına ve 5 adet içkili mekanlara ruhsat verilmesi kabul edilemez bir durumdur. Biz bu durumu Odunpazarı Gençlik Kolları Başkanlığı olarak Büyük bir şaşkınlık ile öğrendik" dedi. 

"Okullar bölgesinde, Büyükdere'de ve Karacaşehir'de"

Yasin Sarı, "Okullar bölgesi olarak bilinen Kayıhan sokakta ve Büyükdere mahallesinde geleceğin liderleri neferleri olacak 30 bini aşkın gençlerimizi bizler STK'lar ile birlikte sigara ve tütün ürünlerden uzaklaştırmaya uğraş verirken, CHP ise alkollü mekanlar açıp özellikle ve özellikle gençler üzerinden alkolün kullanımını arttırıp kendi veya belediyelerin gelirlerini düşünerek ve ticaret amaç güderek gençlerimizin hayatlarını zehirlemektedirler. Ayrıca camilerimizin ve ilk hutbemizin okunduğu Karacaşehir mahallemizin yakınlarında bar açılması, toplumu manevi değerleri açısından rahatsız ve muzdarip edecektir. Bu sebepten ötürü Odunpazarı belediyesi halkın dini ve kültürel zaaflarını hiçe sayarak alkollü mekanların dini ve kültürel yapımızı bozacak yerlere açma planlarını ortaya koyduğunu açıkça ortaya çıkartmıştır" diye konuştu. 

"Sayın Kazım Kurt bu kararı ivedilikle geri almalı"

Yasi Sarı, "Şu konuya değinmeden geçemiyorum; mevcut barlar sokağında 3 sene içerisinde kasten 6 adam öldürme kasten 959 yaralama ve 61 cinsel saldırı meydana gelmiştir. 2 tane barlar sokağı 5 tane mekan daha açılması demek bu vaka sayılarını 7 ile katlaması demektir. Anayasamızın 58. maddesinde "Devlet, gençleri alkol düşkünlüğünden uyuşturucu maddeden kumar vb. kötü alışkanlıklardan korur ve gerekli tedbirleri alır." hükmü yer almaktadır. Valiliğimizin ve mahkemelerimizin bu konuda doğru karar vereceğinden şüphemiz yoktur. Sayın Kazım Kurt sizi AK Parti Odunpazarı Gençlik Kolları Başkanı ve 60 bin genç seçmenin sesi olarak kathi bir şekilde uyarıyorum, bu kararınızı ivedi bir şekilde geri almanızı  almadığınız takdirde benim zannettiğin koltuğu gençler ile birlikte 2023'te ezerek almasını biliriz. Umarım gençleri ve uyarılarımızı dikkate alır gençlerden ders almak istemezsiniz" dedi. 
 

Yorumlar (2)
erdoğan 2 hafta önce
sen önce git ensar da tecavüzcüler den hesap sor o kadar ahlaksızlıklar tarikat yuvalarında meyhanelerde ahlaksızlık olmaz 18 yaş sınırı var ama tarikat yuvalarında yaş sınırı yok
Nokta 1 hafta önce
Sayın Murat Özcan AKP olarak dava aç haklı olursunuz muammer karaman gibi ATATÜRK düşmanı hain leri sokağa salmayın
Günün Anketi Tümü
Kazım Kurt'un Odunpazarı'nda BARLAR SOKAĞI Projesini destekliyor musunuz ?
Kazım Kurt'un Odunpazarı'nda BARLAR SOKAĞI Projesini destekliyor musunuz ?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@