Murat Uçarer: "Mahmudiye'de ceza yemeyen esnaf kalmadı"

AK Parti Mahmudiye İlçe Başkanı Murat Uçarer, Belediye Başkanı İshak Gündoğan’ın esnaflara sunduğu teşekkür belgesini “göz boyamak” olarak nitelendirirken, “Bunun yerine, ilçemizdeki her esnafa ceza uygulamasa daha inandırıcı olurdu” dedi.

ESKİŞEHİR HABER 01.04.2022, 00:11 01.04.2022, 00:23
Murat Uçarer: "Mahmudiye'de ceza yemeyen esnaf kalmadı"
MURAT UÇARER: "MAHMUDİYE'DE CEZA YEMEYEN ESNAF KALMADI"

Geçen aylarda Mahmudiye ilçe esnafına belediye tarafından uygulanan cezalar, ilçe sakinlerinin tepkisini toplamıştı. Buna karşın Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan’ın esnafı ziyaret ederek teşekkür belgesi dağıtmasını eleştiren AK Parti İlçe Başkanı Murat Uçarer, “Daha geçen ay sudan sebeplerle ilçe esnafımıza ceza uygulatan Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan’ın esnaf ziyaretleri yapması gerçekten düşündürücü. Pandemide yaşadığı sıkıntıları tam manada atlatamayan esnafımız şubat ayında sayısız idari para cezası ile karşı karşıya bırakıldı. İlçemizde adeta para cezası uygulanmayan esnaf kalmadı” dedi.

Esnafın bu konuda ardı ardına denetim, idari para cezası ve ödeme emirleri ile karşılaştığını aktaran Başkan Uçarer, “Mahmudiye küçük bir ilçe, esnafımız eksikleri için uyarılabilecekken kendilerine idari para cezası uygulandı. Esnafımız maddi manevi zor duruma düştü. Belediye Başkanı İshak Gündoğan göz boyamak için esnafımıza teşekkür belgesi sunmak yerine, ilçemizdeki her esnafa ceza uygulamasa daha inandırıcı olurdu” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Namaz Vakti 17 Mayıs 2022
İmsak 03:51
Güneş 05:35
Öğle 12:59
İkindi 16:53
Akşam 20:14
Yatsı 21:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@