Sivrihisar’da Renkli Görüntüler

Sivrihisar Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali, Sivrihisar korteji yapıldı. 7 farklı yabancı ülkeden Sivrihisar’a gelen yabancı dans grupları Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü’yü makamında ziyaret ederek hediyelerini takdim ettim.

ESKİŞEHİR HABER 26.06.2019, 18:42
Sivrihisar’da Renkli Görüntüler
banner232

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü “Sivrihisarımıza hepiniz hoşgeldiniz. Sivrihisar tarihten gelen yapısıyla medeniyetler ilçesi olarak geçen ilçedir. Bugün burada dünyaya mal olmuş Nasreddin Hocamızın doğum şenliklerinde sizlerle bir araya geldik. Burada Sivrihisarın bir kez daha medeniyetler ilçesi olduğunu ispatlamış olduk. Bütün ülkelerin kardeşçe yaşadığını, örf ve adetlerini paylaştıklarını hem dünyaya hemde Türkiye’ye göstermiş oluyoruz” dedi. 
Ardından Sivrihisar sokaklarında renkli görüntüler oluşturan Halk Dansları Toplulukları yaptıkları gösterilerle dikkat çekti. Sivrihisar’da kurulan Halk Pazarında kortej yürüyüşünü devam ettiren Halk Dansları Toplulukları ilçedeki vatanşları 28-29-30 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivaline davet ettiler. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Eskiṣehirli İş Adamları Ve siyasetçiler Sizce Eskişehirspor’a Yeterince Sahip çıktı mı?
Eskiṣehirli İş Adamları Ve siyasetçiler Sizce Eskişehirspor’a Yeterince Sahip çıktı mı?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@