Yaz Tatilini Boşa Geçirmiyorlar

Eskişehir Özel Yesevi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin eğitimi vee stajları konusunda bir açıklama yayınladı

ESKİŞEHİR HABER 02.07.2019, 11:48
Yaz Tatilini Boşa Geçirmiyorlar
banner232

Eskişehir Özel Yesevi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin eğitimi vee stajları konusunda bir açıklama yayınladı.

"Eskişehir Özel Yesevi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak, öğrencilerimizi meslek alanlarında hastanelerin istedikleri yeterliklere sahip olmaları için okulumuzda gerekli eğitimler verilmekte, hastanelerde pratik uygulamalar yapmaktadırlar. Ayrıca aldıkları eğitimleri Avrupa düzeyinde pekiştirmelerini hedeflemekteyiz. Bunun için okulumuz proje ekibi kurularak, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nın altında yer alan Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenci Hareketliliği 2018 Teklif Çağrısı döneminde hazırladığımız “Doğum Öncesi Bakım Staj Hareketliliği Projesi” adlı ve 2018-1-TR01-KA102-055792 nolu projemiz desteklenmeye değer bulunmuştur. Projemiz kapsamında 8 Sağlık Hizmetleri Alanı öğrencimiz ve 1 meslek dersleri öğretmenimiz, Romanya nın Bükreş şehrinde, MEDAS  hastanesinde doğum öncesi bakımda; gebelikte beslenme, yapılacak egzersizler, giysiler, ilaç kullanımı, bulantı ve kusma halleri, tarama testlerin yapılması, erken doğum psikolojisi, erken doğum için yapılması gereken hazırlıların anne ve babaya öğretilmesi becerinin kazanılması, bebeğin ilk yenidoğan banyosunun yapılması, ilk emzirme, alt temizliği, mesleki becerilerini geliştirecekler. Ayrıca boş zamanlarında Avrupa Birliği kültürü, Romanya kültürünü yakından tanımak için etkinliklere katılacaklar. Temel düzeyde İngilizce ve Rumence dil becerisi kazanacaklar. Proje çalışmaları Europass ve proje sertifika ile belgelenecek."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Eskiṣehirli İş Adamları Ve siyasetçiler Sizce Eskişehirspor’a Yeterince Sahip çıktı mı?
Eskiṣehirli İş Adamları Ve siyasetçiler Sizce Eskişehirspor’a Yeterince Sahip çıktı mı?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@