Zihni Çalışkan'dan 15 Temmuz mesajı

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, 15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. 

banner265
ESKİŞEHİR HABER 14.07.2021, 16:06
Zihni Çalışkan'dan 15 Temmuz mesajı

15 Temmuz 2016'da gerçekleştirilen darbe girişiminin 5 yıldönümü nedeniyle basın açıklaması yapan Çalışkan mesajında şu ifadeleri kullandı:  “15 Temmuz tarihi dünya üzerinde eşine çok az rastlanacak bir milli birlik ve beraberlik ruhudur ve milletimizin yazdığı kahramanlık destanı tarihe damga vurmuştur.Vatan savunması ve milli mücadele uğruna nice şehitlerimiz ve gazilerimiz oldu. Darbeci kurşunlara siper oldular Ülkemiz her zaman olduğu gibi bu zorlu sınavdan da fedakarlıklarıyla, alnının akıyla çıktı ve kahramanlık sıfatı milletimize bir kez daha çok yakıştı.Tankın, uçağın silahın karşısına yüreğiyle karşı duran aziz milletimiz, istiklaline uzanan hain ihanet çetesini şanlı tarihine yakışan bir duruşla yok etti. Şeklinde açıklamalarda bulundu.


15 Temmuz gecesi cesaretleri, kararlılıkları ile canını hiç tereddüt etmeden ortaya koyan ve adını tarihe altın harflerle yazdıran kahraman şehitlerimizi saygıyla, rahmet ve minnetle anıyoruz diyen Zihni Çalışkan:" Gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.Toprağı vatan yapan aziz şehitlerimizin hatırasını her zaman yaşatacağız ve onlara layık bir neslin inşası için çalışacağız.”İfadelerini kullandı.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@