Eskişehir yeni tramvay hattına kavuştu. Uzun zamandır çalışmaları süren Kumlubel-Şehir Hastanesi tramvay hattının açılışı gerçekleştirildi. Açılışa CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer'in yanı sıra CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç katıldı. 

Kumlubel tramvay hattının açılışında açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, “Kumlubel hattımız ile tramvay ağımız 8 hatta 55 kilometreye ulaştı. Türkiye’de birçok alanda örnek gösterilen şehrimizin her geçen gün daha fazla gelişmesi ve bununla birlikte nüfusunun da artmasıyla elbette ihtiyaçları da artıyor. Bu ihtiyaçlara karşılık verebilmek adına bizler de imkanlarımız ölçüsünde yatırımlarımızı sürdüreceğiz. 19 Hazirana kadar vatandaşlarımız yeni hatlardaki duraklardan ücretsiz olarak faydalanabilecekler. Kumlubel tramvay hattımızın vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Mevcutta çalışan 13 numaralı Şehir Hastanesi-Opera hattının 14 Haziran Pazartesi günü itibariyle hat numarası 10 olan Kumlubel-Opera-Şehir Hastanesi güzergâhında seferlerine devam edeceğini belirten ESTRAM yetkilileri ise, vatandaşların hatta ait sefer sıklıkları ve hareket saatleri ile detaylı bilgiye 14 Haziran itibariyle www.eskisehir.bel.tr ve www.estram.com.tr üzerinden ulaşabileceğini ifade ettiler.

Yeni açılan duraklardan ise 19 Haziran'a kadar ücretsiz biniş yapılabilecek. 

Eskişehir'de zam konusu gündemde, Memur-Sen Yediler Parkı girişinde basın açıklaması yaptı Eskişehir'de zam konusu gündemde, Memur-Sen Yediler Parkı girişinde basın açıklaması yaptı