22 Mayıs 2022 Pazar günü Tasigo Otel’de yapılan defileye Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alper Çabuk, Genel Sekreter Cengiz Kaçal, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Tutal, Tekstil ve Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Şakir Özüdoğru’nun yanı sıra öğretim elemanları, öğrenciler ve moda severler katıldı.

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Şakir Özüdoğru, Eskişehir Fashion Days etkinliğinin Eskişehir kapsamında düzenlenen en kapsamlı etkinlikler arasında olduğunu vurgulayarak söze başladı. Etkinliğin Eskişehir’in adını moda alanında Türkiye ve dünyaya duyurmak adına önemli bir adım olduğunu da ifade eden Dr. Öğr. Üyesi Özüdoğru, Eskişehir’de tekstil ve moda alanında bir kümelenme yaratabilmek için bu tarz etkinliklerin niceliğinin ve niteliğinin artması gerektiğine dikkat çekerek sözlerini “Bugün sizlere son sınıf öğrencilerimizin bir yıl boyunca ince araştırmalar ve yoğun emeklerle hazırladığı mezuniyet koleksiyonlarından bir seçki sunacağız” diyerek sonlandırdı.

Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, defile kapsamında Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencilerinin bir yıl boyunca yapmış oldukları çalışmaları paylaşıyor olacaklarını söyledi. Pandemi sürecinde bu tür etkinliklerin yapılamadığını da sözlerine ekleyen Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu, Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü’nün Eskişehir Fashion Days kapsamında yer alıyor olmasından memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Saman yüklü tır denetlendi, 46 adet tarihi eser ele geçirildi Saman yüklü tır denetlendi, 46 adet tarihi eser ele geçirildi

Açılış konuşmalarının ardından son sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan tasarımların sunulduğu defile izleyiciler tarafından büyük bir beğeni ile izlendi.