Seçimlerden önce birçok ilde MLKP'ye yönelik operasyonlar gerçekleştirilmişti. Gözaltına alınanlardan birisi de Yeşil Sol Parti Eskişehir üçüncü sıra milletvekili adayı Müslüm Koyun da vardı. Müslüm Koyun’un terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklandığı ve cezaevine gönderilmişti.  Muslum Koyun’un davası Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Duruşma salonunda konuşan Muslum Koyun, “Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu örgütlenme eleman kazandırma gibi terimler illegal örgütlere katılmak gibi anlaşılmıştır, ama aslında derneğe üye toplanma amacıyla yapılmıştır. Dernekle alakalı verdiğim raporlama illegal örgütlerle alakası yoktur. Derneğin topladığı paralarla örgütleri beslediğini kabul etmiyorum. Mezar anmalarında mensup oldukları örgütlerden dolayı değil sosyalizme verdiği destekten dolayı ziyaret ediyoruz, anıyoruz. Atılı suçu kabul etmiyorum ve beraatimi talep ediyorum. SGDF ve diğer derneklerin herhangi bir terör örgütü ile bağlantılı değil. Yapılan operasyonlarda ölen ve yaralananları sosyalist oldukları için doğru bulmuyoruz. Sosyalist olduğu için örgütler ile bağlantılı olduğu için değil." ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti dosyadaki eksiklerin giderilmesi için davayı 24 Ekim 2023 tarihine erteledi.

Eskişehir Valiliği uyardı; Bunu yapanlara para cezası uygulanıyor! Eskişehir Valiliği uyardı; Bunu yapanlara para cezası uygulanıyor!