Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisinin olağan Meclis toplantılarının Mayıs ayı ilk toplantısı gerçekleşiyor.
Eskişehir'deki önemli kararlarının alınacağı toplantı devam ediyor. EskisehirHaber.com önemli kararların alınacağı toplantıyı canlı yayınla takipçilerine ulaştırıyor.
Toplantı tüm yönleri ile haberimizde yer alacak.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan toplantılarının 1'incisi başladı. Toplantıya Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen toplantıya başkanlık ediyor. 

Mayıs Ayı Toplantılarının 1'incisinde gündem maddeleri okunuyor. Toplantıda 18 madde görüşülecek.

18. madde gündem maddesi olarak meclise taşınan önerge ile ilgili Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grubu Meclis Üyesi Erdoğan Aydoğmuş önerge hakkında bilgilendirme yapılıyor.

Odunpazarı Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı yapılıyor Odunpazarı Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı yapılıyor

Büyükşehir Belediye Meclisine 18. madde olarak sunulan önerge 1/ 5000'lik nazım imar planının revizyon edilmesilmesini içeriyor. 1/ 5000'lik nazım imar planın revizyon edilmesi ile ilgil önerge ile ilgili bilgilendirmede bulunan  Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grubu Meclis Üyesi Erdoğan Aydoğmuş:" Önerge ilgili kısaca şunları söyleyebilirim. Önerge 1/5000'lik nazım imar planının revizyon edilmesi ile ilgili. Sosyal donatıların yapılmasıyla ile sorunları ortadan kaldırmak için. Bu revizyonu yapılması gerekiyor. "Şeklinde konuştu. 

İlgili gündem maddeleri ilgili komisyonlara have edilmesine oy birliği kabul edildi.

AK Parti Grubu Belediye Meclisi Üyeleri adına söz olan Meclis Üyesi Orhan Durmuş, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin Elektrik Enerjisi Üretimi Ve Katı Atık Geri Dönüşüm Tesisi ile ilgili sorularını gündem taşıdı. Durmuş; "  Elektrik Enerjisi Üretimi Ve Katı Atık Geri Dönüşüm Tesisinin maliyeti ne kadar? Elektrik Enerjisi Üretimi Ve Katı Atık Geri Dönüşüm Tesisi 2019-2020 yıllarında kaç Kilowatttır. Üretilen enerji kaç türk lirasıdır?OEADAŞ ile mahsuplaşma tutarı ne kadar?" Dedi. Gündeme getirilen soruları, Orhan Durmuş Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e teslim etti. 

28 Mayıs Cuma günü  Mayıs Ayı toplantılarının 2'incisi gerçekleştirilecek.  İlgili karanın alınması ile toplantı sona erdi.