Eskişehir Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Gürdal Sarıkaya şu ifadeleri kullandı;

Hem ucuz hem ekonomik; Ancak çok sağlık açısından riksler var! Hem ucuz hem ekonomik; Ancak çok sağlık açısından riksler var!

"Son zamanlarda dükkan sahipleri ile kuaför esnafları karşı karşıya geldi. Devlet bize mahkeme açma hakkı tanısa da biz esnaflar dükkan sahipleri ile iyi geçinmek zorundayız. 5 liralık kiraya 15 lira istediler. Bizler de kemer sıkarak, zorlanarak kabul etmek zorunda kaldık. 

Eskişehir’deki kuaförlerin yüzde 98’i randevulu sisteme döndü. Müşteriler açısından oldukça iyi bir sistem. Bir Dükkanda 10 kişinin tıraş olmasını beklemektense saatinde gelip tıraş olup dönebiliyorsunuz. Randevu almadan birisi tıraş olmaya giderse ve o gün de bir yoğunluk varsa sorun olabiliyor. Esnaf arkadaşımı o müşteriyi tıraş etmek istese de randevuları dolu olduğu için tıraş edemiyor. Bu da yanlış anlaşılmalara sebep olabiliyor. Randevu alan müşterinin her zaman önceliği vardır. Esnaflarımızdan randevu alarak tıraş olmaya gidelim. Bir düzen olması gerekiyor. Her iki taraf için de böylesi çok daha uygun olacaktır."

Kaynak: Akif Yer