Eskişehir’de uzun yıllardır vatandaşın alışveriş yaptığı Kurtuluş Kapalı Pazarı’nda hizmet veren esnaf geçici olarak Kurtuluş Mahallesi İmar Sokak’a yönlendirilmişti. Çarşamba ve Cumartesi günleri kurulan pazar alanında akşam saatlerinde oluşan manzaralar yürekleri burkuyor. Akşam saatlerine kadar ürünlerini satmaya çalışan esnaflar deforme olan ve satılmayan ürünleri sokağa bırakıp gidiyor. Belediye ekipleri nasıl olsa temizliyor anlayılı ile gerçekleştirilen davranış çevredeki vatandaşlar tarafından tepki ile karşılanıyor.

Su zammı devreye girdi. Zamlı tarifeden ilk su yükleyen o oldu! Su zammı devreye girdi. Zamlı tarifeden ilk su yükleyen o oldu!

image-95

Görüşlerini ifade eden bir vatandaş şu ifadeleri kullandı;

"Pazarcı esnafına saygımız sonsuz ancak daha dikkatli olmaları gerekiyor. Ben bu sokakta oturuyorum. Karar ilk alındığında pazar ayağımıza geldi diye sevinmiş ama artık yıldık. Akşam saatlerinde çöpleri bırakıp gidiyorlar. Kötü kokuyu falan geçtim atılan sebze ve meyvelere üzülüyorum. İsraf, rezillik, kepazelik. Belediye yetkilileri pazarcıları lütfen uyarsın. Bu konuya bir çözüm getirilsin" dedi.