Murat Özcan: "Eskişehirspor sadece Eskişehir’in değil tüm Türkiye’nin en değerli markasıdır" Murat Özcan: "Eskişehirspor sadece Eskişehir’in değil tüm Türkiye’nin en değerli markasıdır"

Futbol ile henüz 11 yaşındayken Eskişehir Demirspor bünyesine tanışan, 16 yaşına geldiğinde de Eskişehirspor alt yapısına katılan Tolga Yakut 17 yaşında da profesyonel olarak A Takıma yükselmişti. 

Eskişehirspor ile TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig tecrübesi yaşayan 23 yaşındaki Tolga’nın Eskişehirspor kariyeri sona erdi. Eskişehirspor yönetimi ile görüşen Tolga Yakut profesyonel liglerde forma giymek istediğini ve bu sebeple ayrılmak istediğini ifade etti. Tolga Yakut Eskişehirspor'dan alacağı olan 188 bin 146 lirayı sildi ve bonservisini eline aldı.

Eskişehirspor ile toplam 100 maça çıkan ve 13 gol kaydeden Tolga Yakut’un TFF 1. Lig ve TFF 2. Lig ekipleri ile temas halinde olduğu öğrenildi. Oyuncunun yakında yeni kulübü ile sözleşme imzalayacağı da gelen bilgiler arasında. 

Tolga Yakut kişisel sosyal medya hesabından da konu ile ilgili olarak şu paylaşımı yaptı;

“Büyük Eskişehirspor camiama bugüne kadar bende emeği olan Başkanlarıma ve yöneticilerime, ve beni bugünlere getiren hocalarıma ve çok büyük Eskişehirspor taraftarına, kulüpte üzerimde emeği olan tüm görevli abi ve ablalarıma herkese çok teşekkür ederim. Bir Eskişehirspor taraftarı olarak Eskişehirspor'u her yerde en iyi şekilde temsil edeceğim. Bundan sonraki süreçte de umarım Eskişehirspor hak ettiği yerlerde olur tekrar görüşmek dileğiyle."