Eskişehirspor'un Olağan Mali Kurulu gerçekleştirildi.  Eskişehirspor'un mevcut başkanı Mustafa Akgören daha önce açıkladığı gibi yeniden başkanlığa aday olmadı.

Mali kurulda  veda konuşması yapan Mustafa Akgören görevde kaldığı 19 aylık süreci değerlendirdi. Eskişehirspor'un geldiği son durumu anlatan Akgören 19 ay süren süreci alnı ak bir şekilde sonlandırdığı dile getirdi. 

Eskişehirspor'da başkanlık yaptığı dönem ile ilgili detaylı bir şekilde anlatan Akgören gelinen son durumun çok üzücü olduğunu belirtti. Uygulamaya geçemedikleri projelerden bahseden Mustafa Akgören, özellikle Kızılinlerde yapmayı planladıkları, Kaplıca devri mülk projesini gerçekleşseydi,borcları biterecek bir proje olacağını söyledi. Eskişehirspor'un yönetimine talip olacak kişilere bu projeleri seve seve vereceğini dile getiren Akgören, bundan dolayıda gurur yapamayacağını ifade etti.

Ümit Özdağ Eskişehir'de muhalefeti eleştirdi Ümit Özdağ Eskişehir'de muhalefeti eleştirdi

Mustafa Akgören: "Eskişehir'de Ağabeyimiz yok"

Bundan önceki yıllarda Eskişehirspor'a zor zamanlarda destek olan ağabeylerin olduğunu ifade eden Mustafa Akgören geçmiş dönemde Eskişehirspor büyük destekler sağlayam isimleri sıraladı. AKgören, Selami Vardar, Eskişehir'in eski valisi Kadir Çalışıcı, ve Kemal Unatıkan, gibi isimlerin Eskişehirspor'a büyük destek sağladığını dile getirdi. Eskişehirspor'a STK'lardan, iş insanlarından, belediye başkanları, gibi şehrin dinamiklerinden destek almadığını söyleyen Akgören Eskişehir'in bir ağabeyi yok diyerek sitem etti.

Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’nda Yüksek Divan Başkanı Ali Çelikoğlu 08.09.2020 - 11.06.2021 dönemi faaliyetleriyle ilgili Yönetim Kurulu’nun ibrasını oylamaya sundu. Yönetim Kurulu, oy çokluğuyla ibra edildi.

Kongre Üyesi Özgür Marankoz’un açılış konuşması ile 16:30’da başlayan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’da ise, başkanlık divanı seçiminin ardından Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı’na tekrar Ali Çelikoğlu seçildi.

Divan Kurulu’nda Başkan Ali Çelikoğlu ile kongre üyelerimiz Fatih Baturaygil, Mehmet Şimşek, Mehmet Kahya, Çetin Arslanboğa yer aldı.

Çelikoğlu’nun başkanlığa adaylığı sormasının ardından Kulüp Başkanlığımıza aday çıkmaması üzerine kongre üyeleri tarafından geçici süre ile Divan’a denetleme ve yürütme yetkisi verilmesi adına önerge sunuldu.

Önerge kongre üyelerimizin oybirliğiyle kabul edildi.

Divan Kurulu Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’un 28 Haziran 2021 Pazartesi günü saat 16:00’da Hasan Polatkan Kültür Merkezi Eskişehir adresinde yapılmasına karar verdi.