11 Haziran’da ertelenen Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu Toplantısı bugün (28.06.2021) saat 16:00’da Eskişehir Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Eskişehirspor Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu'nda yönetime yine aday çıkmadı. Divan kurulu, Trabzonspor'un şike iddialarının gerçeği yansıtmadığına dikkat çekerken, bordo-mavili ekibe dosyanın kapanması için bir teklif daha yapıldığını açıkladı.
Eskişehirspor'da yönetim krizi devam ediyor. 11 Haziran'da gerçekleştirilen Olağanüstü Seçimli Genel Kurul, başkanlığa aday çıkmaması nedeniyle ertelenmişti. Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde düzenlenen olağanüstü kongrede yine yönetim kurulu adayı çıkmadı. Divan Kurulu'nun transfer tahtasını açması için 4'ü FIFA'da olmak üzere 27 dosyayı kapatması gerekirken, Divan Kurulu Başkanı Ali Çelikoğlu ve kurul üyesi Fatih Baturaygil konu hakkında açıklamalarda bulundu. Divan Kurulu Başkanı Çelikoğlu, kapatılması gereken dosyaların içerisinde en kritik olanının Trabzonspor dosyası olduğunu ve bordo-mavili camianın Eskişehirspor’a karşı tavır aldığını iddia etti.

Hasan Hüseyin Köksal ​​​​​​​"Bundan sonra da sorunları bizler çözeceğiz" Hasan Hüseyin Köksal ​​​​​​​"Bundan sonra da sorunları bizler çözeceğiz""Trabzonspor taraftar kitlesinde handikaplı duruşumuz var”


Eskişehirspor’u şike yapmakla suçlayan Trabzonspor’da taraftar kitlesinin kulübe karşı olumsuz tavır aldığına değinen Çelikoğlu, “Kesinlikle bir şike olayına karışmadık. Trabzonspor uzun yıllar şampiyon olduktan sonra daha olmamış bir takım. O yıl şampiyonluğa belki yakındı. Bizi hiçbir takım ilgilendirmez. Kim şampiyon olursa olsun, kim küme düşerse düşsün biz sporumuzu kendimize yakışan şekilde yapan bir takım olduk. Maalesef bize kötü bir yafta takınıldı. Hem tahkim kurulundan hem hakimlerden aklandık ama Trabzonspor taraftar kitlesinde böyle bir handikaplı duruşumuz var. İnşallah süper ligde oluruz ve onlarla tekrar karşılaşırız. Bizim durumumuzu daha iyi anlarlar. Taraftarı karşılarına almamak için bize direnç gösteriyorlar” diye konuştu.

Divan Kurulu Üyesi Fatih Baturaygil: "Trabzonspor’u cumhurbaşkanımız hariç herkes aradı”


Kongrede söz alan Divan Kurulu Üyesi Fatih Baturaygil, Trabzsonspor’la çok sayıda görüşme gerçekleştiğinin ve kulübe yeni bir teklif götürdüklerinin altını çizerek, "Bize en sıkıntı çıkartan nokta, Trabzonspor oldu. Trabzonspor halkı bizi şampiyon olamamalarının sebebi olarak görüyor. İnanın Trabzonspor’u cumhurbaşkanımız hariç herkes aradı. Bakan seviyesinde dahi arandı ama Trabzon halkı ve yönetiminin bize çok büyük bir tavrı var. Onların bakış açısına baktığımız zaman, ‘bizi şampiyon yapmadılar’ diye düşünüyorlar. 90. dakikada Batuhan’ın kafası girseydi, şampiyon siz olacaktınız. Trabzonspor bize problem çıkartıyor ama yine de umutsuz değiliz. Bir teklif daha yaptık. Bir futbolcu ve bir miktar elimizden geleni yapalım ve siz bizim önümüzü açın dedik" şeklinde konuştu.

Eskişehirspor'un kongresine katılan Eskişehirli CHP İzmir Milletvekili, Atilla Sertel  Eskişehirspor'un içinde bulunduğu durumdan dolayı çok üzgün olduğunu ifade etti. Eskişehirspor'un içinde bulunduğu durumdan kurtulması   elinden geleni yapacağını dile getiren Sertel, Her zaman elimden geleni yapmaya hazır olduğunu belirtti.


Kongrede yönetime aday çıkmaması nedeniyle Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’a 15 gün süreyle ara verildi. Sonraki oturum 12 Temmuz’da Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Divan Kurulumuzun; Yönetim ve Denetim Kurulu listesi olup olmadığını Genel Kurul’a sunmasının ardından aday listesi çıkmamasından dolayı toplantıya 12 Temmuz 2021 saat 16:00’ya kadar ara verilmesine genel kurulun oy çokluğu ile karar verildi.Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu Toplantımız 12 Temmuz saat 16:00’da Eskişehir Hasan Polatkan Kültür Merkezinde yapılacak.