Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikalarda çalışan işçiler için konaklama ile ilgili projeler sık sık gündeme geliyor. AK Parti Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez seçim döneminde sık sık Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikalarda çalışan işçiler ve çalışanlara yönelik konaklama projelerinden bahsetmişti. Fatih Dönmez son olarak Temmuz ayının ilk haftasında Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikalarda çalışan işçiler ve çalışanlara yönelik yeni toplu konut projeleri hazırlığında olduklarını, bu konu ile ilgili OSB ve EOSB başkanları ile görüştüğünü ifade etmişti. 

Öğretmenler beyaz önlük değil gıda ve giyim yardımı bekliyor! Öğretmenler beyaz önlük değil gıda ve giyim yardımı bekliyor!

Fatih Dönmez’in bu vaadi ve çalışmalarına bugün başka bir parti milletvekili de “Sanayi şirketlerine, lojman yapma ile ilgili bir kanuni çerçeve çizilmesi, imar yetkisinin de OSB’lere verilmesi lazım” şeklinde yorum yaptı. 

Yaşanan bu gelişme sonrası diğer partilerin vekillerinin bu konuda Fatih Dönmez’in üzerinde çalışmaları yürüttüğü bu projeyi kendi düşüncesi gibi lanse etmesi kulislerde Fatih Dönmez’in projeleri taklit ediliyor şeklinde yorumlandı.