Başkan Taşçı: “Atakum her yıl yüzde 12 büyüyor”

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum 4. Olağan Kongresi’nde ilçenin her yıl ortalama yüzde 12 nüfus artışına uğradığını ve 2017 yılının sonunda 195 bin nüfus ortalamasına çıkacaklarını söyledi.Atakum 4. Olağan Kongresi...

GENEL 24.09.2017, 19:31
Başkan Taşçı: “Atakum her yıl yüzde 12 büyüyor”

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum 4. Olağan Kongresi’nde ilçenin her yıl ortalama yüzde 12 nüfus artışına uğradığını ve 2017 yılının sonunda 195 bin nüfus ortalamasına çıkacaklarını söyledi.

Atakum 4. Olağan Kongresi Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın katılımıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Kongrede mevcut başkan Av. Haluk Köksoy tek liste girdiği seçimde 293 delegenin oyunu alarak tekrar başkan oldu. Kongrede konuşan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, ilçedeki gelişmeler hakkında bilgiler verdi.

“İlçemiz, yılda ortalama 12 bin nüfus artışı ile bölgenin cazibe merkezidir”

İlçenin bölgedeki cazibe merkezi olduğunun altını çizen İshak Taşçı, “Atakum, sadece Samsun’un değil, Karadeniz’in en hızlı büyüyen ilçesidir. Bu hızlı büyümenin altında kalmamak, büyümenin önünü açmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz bu hızlı gelişmenin altından kalkmak için önceki ve yeni bakanımızdan çok destek alıyoruz. İl, ilçe ve büyükşehir belediyesinden de büyük destekler alıyoruz. Hep beraber ilçemizi kalkındırıyoruz. Atakum, Karadeniz’in küçük bir İstanbul modelidir. İlçemiz, yılda ortalama 12 bin nüfus artışı ile bölgenin cazibe merkezidir. Atakum’da göreve geldiğimizde 140 bin olan nüfus, 2016 yılının sonunda 181 bin, 2017 yılının sonunda ise 195 bin olması öngörülüyor. Şehircilik anlamında eksiklikleri giderme noktasında elimizden geleni ardımıza koymuyoruz. 30 Mart 2014’de 97 kilometrekare olarak aday olduğumuz Atakum İlçesi, şu anda 400 kilometreyi kapsayan bir yüzölçümüne sahip. Atakum Belediyesi’nin hizmetlerinin kat kat artmasına ihtiyaç var. Son 3,5 yılda büyük hizmetlere imza attık, atmaya devam ediyoruz. Bu sürede yaklaşık 78 proje hayat buldu. Bu projelerden 35 tanesi 55’te 55 projesinin içerisinde olup, ayrıca 25 tane ekstra ve 18 devam eden projelerimizle birlikte şu anda 78 projemiz hayat bulmuştur. Özellikle son dönemde fındık kabuğunu doldurmayan meselelerle gündemde kalmaya çalışıyorlar. Atakum’un hızlı gelişmesi bazılarının ciddi anlamda zoruna gitmiş. Ama inanıyorum ki AK Parti’nin güçlü kadroları 2019 yılında 2014’de aldığı başarısını daha da katlayarak başarıya ulaşacaktır” dedi.

Haluk Köksoy tekrar başkan

Atakum 4. Olağan Kongresi Cumhur Önal Divan Başkanlığı’nda gerçekleşti. Seçime tek liste olarak giren mevcut başkan Köksoy, 293 delegenin oyunu alarak tekrar başkan oldu. Seçimden önce konuşan Köksoy, “AK Parti Atakum 4. Olağan Kongresi’nin Türkiye’ye ve demokrasimize hayırlı olmasını diliyorum. Kurucu liderimiz ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde 14 Ağustos 2001 tarihinde Türkiye’de bir kıvılcım olarak başlayan kısa sürede bir çığ gibi bütün Türkiye’ye ve ümmete umut olan, umut olmasının yanında örnek olan bu kutlu davayı 16. yılında şerefle taşımanın onur ve mutluğu içerisindeyiz. Bu kutlu davada bizleri buluşturarak, davamızı ilk günkü kararlılığıyla bugünlere getiren, millete hizmet yolunda gönülleri fetheden Cumhurbaşkanımızla birlikte aynı yolda yürümenin gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Kongreye Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Akif Çağatay Kılıç, Hasan Basri Kurt, Orhan Kırcalı, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır katıldı.

Yorumlar (0)
16
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Namaz Vakti 24 Mayıs 2022
İmsak 03:43
Güneş 05:30
Öğle 13:00
İkindi 16:55
Akşam 20:19
Yatsı 21:58

Gelişmelerden Haberdar Olun

@